„Dlouho jsme doháněli dvougólové manko, závěr byl plný emocí. Gól na 4:3, pak penalta. Nakonec je ten bod asi spravedlivý,“ uvedl pardubický záložník Adam Fousek.

Byl to zápas plný zvratů. Úvod vyšel lépe Žižkovu. „Dostali jsme zbytečný gól. Důležitá byla branka před přestávkou, kterou jsme se dostali zpátky do hry. Druhou část prvního poločasu už jsme byli lepší a hráli na půlce Žižkova. Na to jsme chtěli navázat,“ popisoval.

Pardubičtí sice opět inkasovali, ale právě po jedné z akcí Fouska vyrovnal Emil Tischler. „Byl to perfektní centr, jen jsem do toho musel správně vložit hlavu. Důležité bylo, že jsme to ve vápně doplnili. Pak jsme stříleli i góly,“ řekl Tischler.

Fousek začal zápas na pravé straně, ale pak si post se Čmelíkem na krajích záložní řady vyměnili. „O poločase mi trenér říkal, že jsem rychlejší než jejich krajní bek. Právě přes něj to šlo, vyrovnali jsme na 3:3,“ prozradil Fousek a k obratu ještě dodal: „Ukázali jsme, že táhneme za jeden provaz. Jen je škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Já jsem měl taky šance.“

„Mužstvo morálku má. Nepřestali jsme věřit, a proto jsme to zvládli otočit,“ dodal ještě Tischler.