„Od úterý pojedeme dvoufázové tréninky. K tomu máme domluvené přípravné zápasy s kvalitními soupeři,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí. Příští týden jeho tým stráví na soustředění v Bedřichově.

Nováček v brance

Hráčský kádr už zaznamenal několik změn. Úplným nováčkem je brankář Jan Čtvrtečka, jenž přichází v rámci hostování z pražské Sparty.

„Jeho příchod měl na starost Martin Shejbal, který o Honzu hodně stál. Podle referencí je to dobrý brankář, má i parametry, zase nám tady zvedne konkurenci,“ řekl kouč Krejčí.

Jednadvacetiletý Čtvrtečka na podzim působil v rezervě Sparty, která hraje ČFL. Nyní se stěhuje na východ Čech. „Dozvěděl jsem se to už měsíc před koncem podzimu. Volal mi trenér Shejbal, se kterým jsme se domluvili. Myslím, že mému přesunu nic nebránilo. Moc jsem se do Pardubic těšil,“ prozradil nový brankář.

První trénink FK Pardubice v zimní přípravě.
Fotbalová příprava: Lídr vítá Tischlera i gólmana

Ve Spartě Čtvrtečka prošel přes mládežnické kategorie až do juniorky. Má za sebou i hostování ve Vlašimi a slovenském Ružomberoku.

„Chytal jsem za béčko třetí ligu, po půl roce se posouvám do druhé ligy, což jsem si přál. Teď jsem tady a budu čelit nové výzvě,“ řekl Čtvrtečka.

Přípravné zápasy FK Pardubice

Sobota 11. ledna: Pardubice – Živanice (hř. UMT Ohrazenice) 10.15 
Středa 22. ledna Pardubice – Slovan Liberec B (hř. UMT Ohrazenice) 11.00 
Sobota 25. ledna: Slovan Liberec – Pardubice (hř. UMT Turnov) 11.00 
Sobota 1. února: Vysočina Jihlava – Pardubice (hř. UMT Na Stoupách) 11.00 
Sobota 8. února: Pardubice – Velké Meziříčí (hř. UMT Ohrazenice) 10.15 
Sobota 15. února: soupeř v jednání  
Sobota 22. února: Pardubice – Viktoria Žižkov (hř. bude upřesněno) 10.30 
Sobota 29. února: Zbrojovka Brno – Pardubice (stadion Srbská) 14.00

Utkání Fobalové národní ligy mezi FK Pardubice (ve červenobílém) a FC Zbrojovka Brno (v černožlutém) na hřišti pod Vinicí v Pardubicích.
Trenér Krejčí: Starší hráči se báli. Nováčci je nastartovali