Začátek předposledního podzimního utkání se chrudimským fotbalistům v Třinci vůbec nepovedl. Agilní domácí navázali na skvělé výkony z posledních zápasů a již v prvních dvaceti minutách si vypracovali dvoubrankové vedení. Po skryté a dobře umístěné střele Akulinina si hosté nepohlídali rohový kop, na jehož konci zvýšil náskok Třince Jozef Celba. Svěřenci trenéra Jaroslava Veselého se ale z dvou nepříjemných úderů dokázali rychle vzpamatovat.

Po zákroku na kapitána Kesnera nejprve nařízenou penaltu proměnil Ladislav Mužík, stejný hráč pět minut před pauzou vymotal v pokutovém území soupeře a poté předložil gólovou šanci pro Petra Rybičku. Útočník MFK tak stanovil poločas nerozhodný 2:2. „Tentokrát jsme do zápasu nevstoupili moc dobře a přizpůsobili jsme se hře domácích. Z utkání se tak stal jeden velký souboj, k čemuž přispěl i terén, který byl na hranici regulérnosti. Prohrávali jsme po individuální chybě a standardce, což je opět jen naší nekoncentrovaností,“ zlobil se trenér Veselý. „Pokud se hráči budou na úrovni druhé ligy dopouštět podobných chyb, budou to mít se mnou hodně těžké,“ dodal.

Po přestávce se již gólové hody nekonaly, z brankových příležitostí zaujaly především nastřelená břevna v podání Akulinina a chrudimského Trávníčka. Branka již nepadla, Chrudimští si tak vezou po remíze 2:2 domů další cenný bod.

Třinec - Chrudim 2:2

Fakta - branky: 10. Akulinin, 18. Celba – 24. Mužík, 40. Rybička. Rozhodčí: Matějček – Poživil, Volf. ŽK: 4:2 (Ngimbi, Akulinin, Habusta, Straka – Krištof, Rybička). Hráno bez diváků. Poločas: 2:2.
FK Fotbal Třinec: Pastornický – Celba (85. Bolf), Gáč, Ngimbi (46. Weber), Hýbl – Vaněk, Habusta – Stáňa (64. Zlatohlávek), Samiec (74. Attah), Cienciala – Akulinin. Trenér: F. Straka.
MFK Chrudim: Mrázek – Hašek, Drahoš, Krištof, Hlavsa – Trávníček (87. Ju), Kesner (80. Fofana), Breda, Sokol – Mužík (90+4. Dostálek), Rybička. Trenér: J. Veselý.

Výsledky a pořadí

Další zápasy 11. kola: Dukla Praha – Hradec Králové 1:1, Blansko – Ústí n. L. 0:1, Jihlava – Táborsko 2:1, Líšeň – Prostějov 2:2, Varnsdorf – Vyšehrad 1:0, Vlašim – Žižkov 3:0.

Šestigólový Mužík: Válku jsme čekali

Společně s Jaroslavem Divišem ze Žižkova kotví po další brance Ladislav Mužík s šesti góly na druhém místě střeleckých tabulek F:NL. Přesto chrudimského střelce těší především získaný bod. „Před zápasem bychom ho brali, jsme spokojeni,“ tvrdil krátce po duelu Ladislav Mužík. Utkání bylo z jeho pohledu nesmírně náročné. „Třinec hraje hodně soubojově a důrazně. Věděli jsme, že nás čeká válka,“ popisu s úsměvem nejlepší střelec Chrudimi. Mrzí ho především úvod zápasu, který se chrudimským hráčům na východě republiky vůbec nepovedl. „Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, udělali dvě chyby a soupeř nás potrestal,“ zlobí se. Nakonec sám Mužík proměněnou penaltou a asistencí výrazně dopomohl k remízovému výsledku.