Vítězné nastavení. Fotbalisté Pardubic zvládli i poslední přípravný zápas před jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. V souboji předních druholigových týmů vyhráli v Brně 2:1.

Typická generálka to rozhodně nebyla. Už jen tím, že pardubičtí trenéři v Brně využili dvě kompletní jedenáctky. Od začátku utkání navíc hráli i Jan Jeřábek s Tomášem Solilem, kteří v neděli ve Vlašimi budou kvůli kartám chybět.

„Všichni hráči měli dveře otevřené, máme teď vyrovnaný kádr. Všechna místa jsou zdvojená, což je pro jarní část sezony jen dobře,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Na stadionu Zbrojovky hosté rozhodli na začátku druhého poločasu, kdy na hřiště vlétla čerstvá jedenáctka. „První poločas byl vyrovnaný, na začátku druhého jsme dali dva krásné góly,“ popisoval Novotný.

Nejprve se prosadil Ewerton, jehož střela zapadla pod břevno brněnské branky. Po typické akci brazilského fotbalisty. „Hraji rád na levém křídle, protože si můžu dát míč na pravou nohu a vystřelit. Dal jsem gól a mohl tak pomoci týmu,“ prohlásil Ewerton, zimní posila Pardubic.

Další kombinaci Východočechů pak zakončil Michal Hlavatý. „Soupeř pak snížil, ale s předvedenou hrou můžeme být spokojení. I výsledek nás na nejbližší mistrovské utkání určitě povzbudí,“ dodal Novotný.

Podzimní lídr zahájí druhou polovinu sezony zápasem ve Vlašimi. „Musíme dál tvrdě pracovat a připravit se na první jarní zápas,“ poznamenal Ewerton.

Brno - Pardubice 1:2

Fakta – branky: 71. Krška – 46. Ewerton, 53. Hlavatý. Rozhodčí: Hájek. Poločas: 0:0. Diváků: 350.
FC Zbrojovka Brno: Floder - Bariš (65. Jurásek), Šural (75. Bariš), Čermák, Eismann (46. Kotula) - Hladík (46. Krška), Vaněk (46. Pachlopník), J. Sedlák, Šumbera (46. Krška) - Fousek (75. Přichystal), Přichystal (65. M. Sedlák).
FK Pardubice – 1. poločas: Boháč - Cadu, Zukal, Surzyn, Sláma - Jeřábek - Lee, Solil, Selnar, Pfeifer - Šplíchal. 2. poločas: Hrnčíř - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka - Čihák - Zifčák, Hlavatý, Tischler, Ewerton - Černý.