Start v mrazivém dopoledni. Nejprve první část testů, potom již úvodní trénink na umělé trávě v ohrazenickém areálu. Vedoucí tým FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, FK Pardubice, zahájil přípravu na druhou polovinu sezony.

Poprvé společně. „Od 23. prosince měli hráči individuální plány. Věříme, že to splnili a budou na přípravu dobře rozdýchaní,“ poznamenal trenér Jiří Krejčí. Ještě než fotbalisté vyběhli na hřiště, čekalo je úvodní „kontrolní“ testování.

„Doufám, že Šejvl trochu přibral a třeba Černý zase nepřibral,“ pousmál se kouč. Podrobněji pak budou hráči testováni v pondělí v Praze.

Po úspěšné podzimní části se Pardubice budou připravovat na jarní odvety. V jakém složení? První trénink několik změn odtajnil.

Na východ Čech se po půl roce vrací záložník Emil Tischler, jenž v Pardubicích odehrál předchozí sezonu.

„Půlrok ve Slovácku mi nevyšel, jak jsem si představoval. Kluci tady odmakali výborně půlsezonu, teď na to musíme navázat,“ uvedl jednadvacetiletý středopolař.

Zcela novou tváří pak je brankář Jan Čtvrtečka, jenž hostuje z pražské Sparty. Za rezervu letenského týmu chytal na podzim v ČFL, předtím sbíral zkušenosti ve slovenském Ružomberoku.

„Myslím, že Honzův příchod je na místě, nechceme nic podcenit. U Jirky Letáčka se ukázalo, že to jednoduché zranění nebylo. Není ještě stoprocentně fit, ale Jirka se snaží a tvrdě na sobě pracuje,“ popsal Krejčí stav gólmana, jenž se v průběhu podzimní části zranil.

Do přípravy se zapojí i trio dorostenců – Vojtěch Sychra, Samuel Šimek a Petr Kurka.

KOHÚT VE SLOVÁCKU
V kolonce odchodů je taky více jmen. Poznámka „zatím“ platí pro Michala Kohúta, kterého si na úvod přípravy stáhlo Slovácko. Jeho návrat do Pardubic ovšem není vyloučen.

Dále mění působiště hráči širšího kádru, kteří nastupovali převážně za rezervu. Na hostování do druholigových klubů míří Daniel Kovář a Ladislav Mužík. „Kovář má povolení, aby přípravu začal v Hradci, Mužík zase v Chrudimi. Na podzim tady neměli vytížení. Bude dobré, když ho budou mít v jiných klubech,“ doplnil Krejčí.

Hostování z Plzně ukončil Tomáš Kepl, v Pardubicích již nebude pokračovat ani Korejec Park. Do Ústí nad Orlicí pak má namířeno Tomáš Lněnička.

Oproti minulým rokům nebudou hrát Pardubičtí Zimní Tipsport ligu. „Máme přípravné zápasy s kvalitními soupeři. Nechtěli jsme hrát hned po soustředění, kdy jsou hráči hodně unavení. Přizpůsobili jsme si to, nevidím v tom problém,“ řekl trenér.

První zápas mají Pardubice na programu v sobotu 11. ledna proti Živanicím. Soustředění se koná od 13. do 18. ledna v Bedřichově.