Trenéři Pardubic tentokrát využili brankáře Marka Boháče a v poli celkem 17 hráčů. "Byla to pro nás velice dobrá příprava. Soupeř měl opticky navrch, ale dobře jsme se pohybovali a nepouštěli ho do velkých šancí. Co se týče příležitostí, měli jsme jich možná ještě více," uvedl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Prvoligový Liberec, za který chytal expardubický gólman Milan Knobloch, se ujal vedení v 83. minutě, kdy se zblízka trefil Imad Rondič, jenž nedávno přestoupil na sever Čech ze Slavie. "Podcenili jsme tam centr ze strany, ale ze stejné pozice jsme pak vyrovnali," řekl Novotný.

Za Pardubice se v pokutovém území prosadil Martin Šplíchal, který je v klubu na testu z Českých Budějovic. Přípravné utkání tak skončilo remízou 1:1.

"Výsledek je zasloužený, udrželi jsme tempo hry. Je to příslib, že jsme s kvalitními týmy schopni odehrát dobré utkání," uzavřel trenér Novotný.

Liberec - Pardubice 1:1
Fakta – branky: 83. Rondič – 90. Šplíchal.
FC Slovan Liberec: Knobloch - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Malinský (65. Fukala), Hromada (59. Beran), Michal, Potočný - Baluta - Musa (70. Rondič).
FK Pardubice: Boháč - Prosek (46. Surzyn), Toml, Šejvl (46. Čihák), Čelůstka (46. Sláma) - Jeřábek - Selnar (46. Lee), Solil (46. Tischler), Hlavatý, Ewerton (46. Šplíchal) - Zifčák (46. Miker).