Je součástí nově se tvořícího českého výběru fotbalistů do 20 let. Záložník LUKÁŠ PFEIFER strávil začátek září na reprezentačním srazu, kam odjel společně s dalším pardubickým spoluhráčem Michalem Kohútem. Češi nastoupili v přípravných zápasech proti Německu (2:4) a Itálii (0:2).

Již v týdnu znovu oba přepnuli na klubový fotbal. V dresu Pardubic nastoupí dnes v 10.15 hodin proti pražské Dukle. Ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE jde o duel prvního týmu s druhým.

Byl jste na další reprezentační akci. Jak jste si ji užil?
Byla to oficiální akce, tým se nově tvoří z ročníků 1999 a 2000. Vždy tam jedu rád, je to taková změna. Člověk vidí jiné kluky, realizační tým je taky jiný. Je to změna, ale už jsem se těšil zase zpět do Pardubic.

Součástí kempu byly dva zápasy proti zvučným soupeřům…
Měli jsme těžké soupeře. V Německu jsme prohráli 2:4, ale měli jsme šance vstřelit i více gólů. Doma s Itálií už to bylo těžší, ale rozhodně jsme v dvojutkání nezklamali.

Jaký byl návrat do Pardubic, kde se tým chystá na důležitý domácí zápas?
Musím říct, že máme kabinu nastavenou dobře. Chceme v každém zápase nechat na hřišti všechno, i starší hráči nás dobře motivují. Víme, o co hrajeme. Chceme se udržet v čele co nejdéle.

Na reprezentační akci byl s vámi hráč Dukly Štěpán Krunert. Byl vzájemný souboj vašich klubů tématem i v reprezentaci?
Už jsme se před týdnem o tom bavili, pak jsme si ještě psali a hecovali se. V Dukle je široký kádr, Štěpán neví, jestli nastoupí od začátku. Bude to těžký zápas, na hřišti bychom se každopádně mohli potkat.

Jak byste sobotního protihráče charakterizoval?
Je to záložník, který hrál teď v reprezentaci na defenzivní pozici. Umí si dobře najít míč a tvořit hru. Pokud nastoupí, tak ho musíme eliminovat, aby se Dukla nedostávala zbytečně do průnikových přihrávek.

Věříte, že zápas o první místo přiláká diváky na stadion Pod Vinicí?
Je to zase po třech týdnech domácí zápas. Hrajeme s Duklou, která má ve druhé lize zvučné jméno. Jde o první místo, tak doufám, že diváci přijdou a uvidí naše vítězství.