Hosté přijeli na stadion až po sedmnácté hodině, tedy méně než hodinu před výkopem. Zdržela je dopravní nehoda na trase Jihlava – Pardubice. A další komplikace je potkala hned v úvodu utkání. Ve 4. minutě sice postupoval na Boháče Zoubele, ale pardubický brankář míč vyrazil.

Vzápětí rozjeli akci Pardubičtí. Po Ewertonovi centroval Čelůstka do vápna, kde přesně hlavičkoval Pavel Černý. Za dalších pět minut následoval druhý zásah. Po další akci na levé straně se míč dostal k Michalu Hlavatému, který si před jihlavským gólmanem poradil. Výsledkem první půle byl dvougólový náskok Pardubic.

S tímto stavem se Jihlavští snažili něco udělat, Mikuš na Boháče nevyzrál. Až v 57. minutě se trefil z penalty Lukáš Zoubele, když sudí nařídil pokutový kop po střetu gólmana Boháče s Arroyem. Vzápětí střílel z přímého kopu Čelůstka a důležitý zákrok vytáhl Lancman. Po dalším centru pak hlavičkoval Toml, ale mířil vedle.

Závěr duelu pak ještě okořenila červená karta, kterou dostal jihlavský trenér Radim Kučera za údajné vhození lahve do hřiště. Lavička Vysočiny protestovala, že ji hodil někdo jiný. Skóre zápasu se už ovšem nezměnilo.

„Měli jsme vynikající začátek a dali jsme pěkné góly. Bohužel jsme pak inkasovali z penalty, soupeře jsme pustili do optického tlaku, ale ne do vyložených šancí. Myslím, že jsme si vítězství zasloužili,“ uvedl po utkání pardubický trenér Jiří Krejčí.

Východočeši vedou o bod před Brnem a ještě mají k dobru dohrávku v Třinci. Již v pátek ovšem nastoupí Pardubice v Chrudimi.

Pardubice – Jihlava 2:1

Fakta - branky: 5. Černý, 10. Hlavatý – 57. Zoubele z penalty. Rozhodčí: Julínek – Vlasjuk, Dobrovolný. ČK: trenér Kučera (Jihlava). ŽK: Solil, Ewerton, Jeřábek – Fortelný, Diouf, Mikuš, Kučera, Hanzálek, Smejkal. Poločas: 2:0. FK Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, T. Čelůstka – Jeřábek – Zifčák, Hlavatý (90. Tischler), Solil (86. Čihák), Ewerton (58. Cadu) – Černý (58. Pfeifer). FC Vysočina Jihlava: Lancman – T. Svoboda, Diouf, Pojezný (19. Křišťál), Javůrek – Fortelný (74. Rezek), Lacko – Mikuš, Shudeiwa (80. Koubek), Zoubele (74. Smejkal) – Klobása (46. Arroyo).