Přímá bitva o vedoucí pozici. FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA nemůže nabídnout po reprezentační přestávce lákavější zápas. Dosud neporažené Pardubice přivítají pražskou Duklu, která na aktuálního lídra druholigové soutěže ztrácí jen dva body.

Dukla sestoupila po minulém ročníku z nejvyšší soutěže, v této sezoně prohrála těsně s Třincem a v Jihlavě, ale jinak zapsala pět výher.

„Musím říct, že se tady představí opravdu silné mužstvo, které hraje hodně ofenzivně. Budeme potřebovat podporu diváků a taky, abychom předvedli týmový výkon na hranici svých možností,“ říká před duelem pardubický trenér Jiří Krejčí.

Pražský tým vede Roman Skuhravý. Podle jeho slov byla tvorba nového kádru po sestupu správnou cestou. „Jsem velice rád, že ta herní tvář, kterou chceme, je na hřišti vidět,“ poznamenal Skuhravý na klubovém webu.

Duklu sice v pauze opustil čtyřgólový Pablo González, kterého si vyhlédla Sigma Olomouc, ale opačným směrem zamířil ze Slovenska záložník Filip Hašek. Na Julisce působí od léta i expardubický obránce Jiří Piroch.

„Rukopis trenéra, něco podobného jako v Opavě, je znát. Akorát má výhodu v tom, že tam je spousta hráčů, kteří už okusili první ligu,“ uvedl Krejčí na adresu Dukly.

K pardubickému týmu už se opět připojili tři hráči, kteří se vrátili z reprezentačních srazů. „V pauze nedopadlo dobře pohárové utkání, ale to je jiná soutěž. Pak jsme se klasicky připravovali na mistrovské utkání, bylo to standardní. Objevily se nějaké chřipky, ale všichni jsou v tréninkovém procesu,“ doplnil kouč.

Zápas začne v sobotu od 10.15 hodin na stadionu Pod Vinicí. „Budeme potřebovat takovou kulisu, aby diváci kluky povzbudili a my mohli domácí neporazitelnost prodloužit,“ vzkázal Krejčí.

Dukla znovu Pod Vinicí? Po 55 letech
Fotbalové souboje Pardubic s Duklou se odehrávaly mimo jiné v nejvyšší soutěži v sezoně 1968/1969 nebo ve finále Českého poháru. Pardubický klub teď připomněl další zajímavost – zápas přímo na Vinici. V roce 1964 se tehdejší Tesla v pohárovém utkání postavila vojenskému klubu, v jehož sestavě nechyběli Josef Masopust, Ladislav Novák či Svatopluk Pluskal. Dukly tehdy vyhrála 3:0.