Zástupci prvoligových i druholigových klubů rozhodli v hlasování o tom, že se obě nejvyšší fotbalové soutěže opět rozjedou. Pardubice jako aktuální lídr druhé ligy by měly do hry vstoupit v týdnu po 25. květnu. Přesná termínová listina bude ještě upřesněna.

„Každopádně chceme, aby soutěž zase odstartovala. Myslím, že bychom měli udělat všichni maximum, aby to bylo možné. Ať už kvůli fanouškům nebo partnerům,“ uvedl již před úterním hlasováním Vít Zavřel, sportovní manažer FK Pardubice. Jeho odhad vyšel, většina klubů F:NL se shodla na dohrání soutěže.

„Patnáct mužstev odsouhlasilo, že chce pokračovat v soutěži, z toho máme radost. Všichni se těšíme, že se vrátíme k fotbalu. Byl jsem překvapený, že i v první lize 13 týmů zvedlo ruku pro dohrání. Dává nám to signál, že se myslí na fotbal, nejen na vlastní klubové zájmy,“ řekl po úterním jednání Zavřel, který je členem kontrolního výboru Ligové fotbalové asociace.

Tématem byla i hygienická opatření, která musí kluby dodržovat. „Vznikl manuál hygienických opatření. Podstatné věci byly vysvětleny, proslov hygienika podle mě přispěl k pozitivnímu průběhu jednání,“ poznamenal Zavřel a ještě dodal: „Vše se samozřejmě odvíjí od toho, že se nevrátí další vlna a že týmy nebudou muset jít do karantény.“

Kdy se tedy Pardubice vrátí do hry? „Druhá liga se má hrát v úterý a v sobotu, ale s některými zápasy bude hýbat televize. LFA dolaďuje termínovku s Českou televizí,“ doplnil sportovní manažer.