Po jednapadesáti letech se do města může vrátit nejvyšší fotbalová soutěž. Jasno může být už dnes. Pokud Pardubice ve 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY zdolají třináctý Vyšehrad, mohou vypuknout postupové oslavy.

Dvě kola před koncem ročníku jsou Pardubice v čele se čtyřbodovým náskokem před druhým Brnem. Pokud vyhrají, tak je o vítězi soutěže bez ohledu na výsledek Zbrojovky jasno. „Bojujeme celé roky, abychom se do první ligy dostali. Máme to na dosah,“ dobře ví pardubický kapitán Jan Jeřábek.

Dnes od 17 hodin budou hrát Východočeši na stadionu Pod Vinicí o poslední krok. „Bude to těžký zápas, stejně jako ty ostatní. Musíme se trochu povznést nad tím, o co půjde. Chceme klasicky odehrát domácí zápas a vyhrát,“ prohlásil Jeřábek.

Ve středu v Třinci získaly Pardubice již desáté jarní vítězství. Nyní se chystají na pražského soupeře, který již má jistou záchranu.

„Především jsme se věnovali regeneraci. Hráči, kteří nebyli tolik vytížení, měli trénink. Máme samozřejmě o co hrát, ale říká se, že poslední kroky jsou nejtěžší. Věřím tomu, že to zvládneme,“ uvedl Jiří Krejčí, trenér FK Pardubice.

Proti Vyšehradu, který má v sestavě jednoho z nejlepších střelců F:NL Tomáše Čvančaru, se Východočeši budou spoléhat na podporu diváků. I když stále s určitými limity u počtu vstupenek, které mohou jít do prodeje.

„Doufám, že nás co nejvíce fanoušků přijde podpořit a že poslední krok zvládneme,“ dodal kapitán týmu.

Dvě ceny míří do Pardubic
I FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA už zná vítěze anket za sezonu 2019/2020. Nejlepším hráčem byl vyhlášen záložník Michal Hlavatý, nejlepším trenérem pardubický kouč Jiří Krejčí. Hlasování zástupců médií, kapitánů a trenérů tak ovládli dva zástupci FK Pardubice. Za Hlavatým se umístili Daniel Tetour (Dukla Praha) a Adam Vlkanova (Hradec Králové). Mezi trenéry byl druhý Roman Skuhravý (Dukla) a třetí Miloslav Machálek (Líšeň/Brno).