Příprava je už minulostí. Fotbalisté, realizační tým i fanoušci jsou natěšení na další rok v druhé nejvyšší fotbalové soutěži. Ono se není čemu divit. Jarní část totiž místní opět namlsala a chrudimský fotbal začal opět po covidu táhnout přihlížející.

Během „prázdnin“ se na MFK poměrně obměnil kádr. Chlapi, kteří ligu v Chrudimi vykopali, tak velmi často odchází jinam a šanci dostává nové dravé mladí.

Řeč je o odchodech Vojtěcha Řezníčka, který zkusí svoje štěstí v Chlumci nad Cidlinou. Dále se do rezervního mužstva přesouvají brankář Mrázek a obránce Drahoš.

Citelnou ztrátou pro Chrudim bude odchod trojice Donát, Míka a Sokol, kteří na jaře patřili mezi strůjce záchrany. Jak po herní stránce, tak i té psychické, bude ztrátou konec smlouvy středního obránce Martina Šejvla.

Nač smutnit. Chrudimské vedení se muselo s touto situací poprat a přivedlo hned několik nových, ale i staronových známých tváří.

Začněme posilou, která rozradostnila všechny fanoušky místního MFK.

Na dva roky se upsal brankář Jiří Floder z Brna, který se v jarní části stal neprostupnou chrudimskou zdí. Z Plzně přišli na hostování dva nadějní hráči, útočník a záložník, Jedlička a Kodýtek. Chrudimi se však podařil ještě jeden hráč na přestup, a to Jaroslav Harušťák, který přišel z Baníku Ostrava.

Svěřenci trenéra Radka Kronďáka se mohou předvést dnes od 10:15 na stadionu v Drnovicích, kde vyzvou tamní domácí mužstvo Vyškova.

Soupiska MFK Chrudim

Brankaři: Jiří Floder, Ondřej Mach. Obránci: Jaroslav Harušťák, Dominik Hašek, Lukáš Jančura, Josef Koželuh, Šimon Sedlák. Záložníci: David Bauer, Vojtěch Gregovský, Petr Juliš, Ondřej Kesner, Jan Řezníček, Marek Kejř, Petr Průcha, Matyáš Kodýtek, Jan Záviška, Michal Vrána, Michal Skwarczek. Útočníci: Filip Firbacher, David Látal, Tomáš Jedlička. Realizační tým: Radek Kronďák – hlavní trenér, Jindřich Tichai – asistent trenéra, Pavel Křečan – vedoucí mužstva, Roman Pavlík – trenér brankařů, Vlastimil Gallat – masér.