Byla to jasná volba. Pro klub i pro hráče. Na bývalé působení Emila Tischlera v Pardubicích chtěly obě strany navázat. „Přemýšlíme i do budoucna, chtěli jsme na jaro zvýšit konkurenci. Když u nás byl Emil dříve, tak podával dobré výkony. Ptali jsme se ho, jestli by se chtěl vrátit. Z jeho strany byl zájem dokonce o přestup,“ prozradil Vít Zavřel, sportovní manažer FK Pardubice. Na této variantě se ovšem klub se Slováckem, kterému Tischler patří, nedohodl. „Zatím se bavíme o půlročním hostování. Byl bych rád, aby to bylo i s opcí,“ dodal Zavřel.

Na podzim Tischler prvoligový start nestihl, nastupoval především v MSFL. „Herní vytížení nebylo takové, navíc byl i zraněný. Věříme tomu, že naváže na předchozí výkony v Pardubicích. Třeba hned v prvním jarním kole, pro které máme vykartované Jana Jeřábka s Tomášem Solilem,“ připomněl sportovní manažer.

Opačným směrem než Tischler v zimě zamířil Michal Kohút, který prožil povedený podzim v Pardubicích i v mládežnických reprezentačních týmech. I proto ho chce trenér Martin Svědík vyzkoušet v zimní přípravě prvoligového celku. Otázka, kde bude na jaře Kohút skutečně hrát, zůstává otevřená.

„Na přelomu ledna a února si řekneme, jestli o něj bude stát Slovácko nebo jiný prvoligový klub. Pokud by se měl vracet do druhé ligy, tak jsme na první místě,“ poznamenal Zavřel.

Příchodem Tischlera snaha pardubického vedení o doplnění kádru nekončí. Začátkem tohoto týdne byl ještě potvrzen další návrat. Na východ Čech přichází na hostování obránce Michal Surzyn. Kmenový hráč olomoucké Sigmy naposledy působil ve Vítkovicích.

„Chtěli jsme zvýšit konkurenci i v obraně. U něj je pozitivum, že může hrát zprava i zleva. Když jsme potřebovali, tak odehrál i středního obránce,“ řekl Zavřel o fotbalistovi, jenž hrál Pod Vinicí na podzim 2017. Pardubice jednají ještě o příchodu jednoho krajního záložníka.