V generálce proti Ústí nad Orlicí (5:1) skóroval pardubický fotbalista dvakrát. „Je dobře, že se nám poslední přípravný zápas povedl. Chceme už ve Varnsdorfu uhrát dobrý výsledek,“ říká dvacetiletý středopolař před jarní premiérou ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Nedávno jste musel odstoupit z přípravného zápasu. Jak vážné zranění to bylo?
Měl jsem přetížené koleno, v přípravě jsem hrál hodně, celou dobu jsme makali. Po odpočinku jsem se zase mohl vrátit. Není to nic vážnějšího, musel jsem to vyladit směrem k začátku jarní části.

Přivítal jste tedy přesun na přírodní trávník, kde už jste začali trénovat?
To je určitě výhoda, v týdnu tam budeme taky trénovat. Umělka je tvrdší, míč tam zase jinak skáče. Když je ta možnost, tak je dobře, že si zvykneme.

Nemrzí vás, že nevyšla generálka na Letním stadionu?
Je to tak, ale počasí neovlivníte. Příliš jsme to neřešili, stejně jsme zápas potřebovali odmakat.

Třetiligové Ústí srovnalo na 1:1, ale pak už jste skórovali jen vy. Co bylo klíčové pro tento vývoj utkání?
Myslím, že jsme hráli, jak si představujeme. Sice jsme obdrželi gól, což je nepříjemné, ale zvedli jsme se. Nepřestali jsme a hráli dál. Soupeř viděl, že držíme míč a máme jistotu, tak jsme se do šancí více a více dostávali. Dávali jsme góly, tím se to vydařilo.

V jaké náladě vyhlížíte první jarní utkání?
Pracovali jsme dobře celou přípravu. Každý už se těší, až začne soutěž. Chceme už ve Varnsdorfu uhrát dobrý výsledek. Máme dobrý tým, všichni jsou připravení naskočit. Nedělám si starosti, že bychom měli v sezoně nějaké problémy.

Je výhodou, že se záložní řada oproti podzimu zase tolik nezměnila?
Pavla Černého trápilo zranění, vrací se a určitě to zvládne. S Tomášem Solilem jsme si na to v přípravě taky dobře zvykli. Funguje tam harmonie, jsme připraveni na první zápas. Měli jsme jsme tam teď ještě šance, které se dali před brankou vyřešit lépe. To jsou věci, které můžete vždy zlepšit.