Čtyři branky inkasovali podruhé v sezoně. Zatímco na Žižkově z toho byl alespoň bod, po derby byli v Hradci Králové (1:4) pardubičtí fotbalisté hodně zklamaní.

„Domácí na nás vletěli od úvodu. Chodili do šestnáctky, začali jsme dělat v obraně chyby. Od toho se vše odvíjelo,“ uvedl trenér Jaroslav Novotný. Složení obranné čtyřky se opět proměnilo, podruhé z důvodu zranění chyběl stoper Martin Šejvl.

„Tolik variant jsme neměli. V minulém týdnu jsme to vyřešili Proskem, který už je zkušenější a zaskakoval tam dříve. Klíma se Zukalem jsou totiž typově podobní,“ vysvětloval Novotný.

Již ve 35. minutě ovšem Pardubičtí prohrávali 1:4, Hradec byl nesmírně efektivní. „Nevím úplně přesně, jak tam kluci mezi sebou komunikovali. Celkově obranná hra týmu nefungovala,“ poznamenal pardubický záložník Jan Jeřábek.

V průběhu utkání došlo na přesuny, Jan Prosek si vyměnil pozici s Jakubem Klímou. „Viděli jste, že to nefungovalo,“ zdůvodnil kouč.

Směrem dopředu vyšla Pardubicím gólová akce, ale to bylo málo. „Když už jsme měli náznaky šancí, nebyli jsme schopni to proměnit. Nevycházelo nám nic,“ prohlásil Novotný.

Černý: Derby? Už nic extra

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA: FC Hradec Králové - FK Pardubice.Hradec Králové - Vrátil se na stadion, kde vyrůstal. Kde jeho jméno zvoní. Pavel Černý je hradecký pojem – i díky tátovi a dědovi.

Jenže on už kope druhý rok za Pardubice, proto těžko kousal výsledek nedělního derby ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE. Jeho tým padl 1:4.

„Pro mě už to není tak zvláštní zápas,“ ujišťoval. „Nějak extra to neberu, život jde dál,“ pronesl.

Na hřišti se ale rval. Pardubický gól byl jeho prací, on obral váhajícího Jiřího Janouška a hosté šli do kontru. Dostal žlutou, nepáral se ani s Markem Plašilem…

Nebylo to jinak?