„Sedm bodů je krásných, ale teď to musíme potvrzovat venku,“ mírnil poslední tříbodovou radost pardubických fotbalistů Jan Prosek. V minulé sezoně Východočeši na svém stadionu ani jednou neprohráli, ale venku několikrát body zbytečně ztratili. Tomu se chtějí vyhnout.

„Bude to hodně soubojové, jak je v Prostějově zvykem. Musíme se dobře připravit,“ říká pardubický obránce Martin Šejvl před duelem v Prostějově.

Právě na Hané Pardubičtí v minulé sezoně vedli od 25. minuty 2:0, ale domácí dokázali nakonec vyrovnat.

„Pokud dáme první gól, tak se nám bude hrát lépe. Mají hráče silné ve vzduchu, my musíme naopak hrát kombinačně, především po stranách,“ prohlásil Šejvl.

Prostějov ze tří zápasů vyhrál jen jednou, když v úvodním kole zdolal nováčka z Vyšehradu 1:0. Tým trenéra Oldřicha Machaly má v kádru mimo jiné reprezentanta z Eura do 19 let Davida Píchala, ale především řadu zkušených fotbalistů s prvoligovými starty.

„Když hrál Polák, byly vidět samozřejmě zkušenosti, to samé Kroupa. Vepředu navíc hraje slušně Koudelka, vzadu to řídí Schuster s Janíčkem, kteří jsou ve vzduchu silní. Budeme chtít naopak využít jejich slabin,“ poznamenal stoper Pardubic.

Jak zahrát na hřišti soupeře, ukázali Východočeši v Brně, kde remizovali 1:1. „Potřebujeme získat další body a potvrdit, že výkon v Brně nebyl náhoda. Do velkých šancí jsme je nepustili, je třeba to ukázat hned v Prostějově,“ nabádá Šejvl.

Potom čeká na Pardubice výjezd do Ústí nad Labem a následně pohárová bitva ve Vysokém Mýtě (20. srpna).