Brankový rébus má zatím nečekané řešení. Kdo se bude nejvíce starat o gólovou produkci Pardubic po odchodu Michala Petráně, nejlepšího střelce nejen z minulé sezony? Před první reprezentační přestávkou je v čele této klubové statistiky obránce Tomáš Čelůstka.

Na domácím hřišti se trefil dvakrát z přímého kopu, v posledním duelu ve Vítkovicích zapsal svůj třetí gól v tomto ročníku. „Tomu bych asi před sezonou těžko věřil. Ale o tohle vůbec nejde, jsem rád, že máme tři body. Celý tým nyní šlape, což si moc užívám,“ uvedl po vítězství v Ostravě Čelůstka.

Osmadvacetiletý fotbalista zvyšoval ve 28. minutě na 3:1 pro Pardubice. Tímto výsledkem zápas i skončil.

„Dostal jsem křížný míč, Tomáš Solil seběhl ze středu, dal jsem mu přihrávku. Šel jsem za něj do vápna, kam mi to sklepl a z úhlu jsem to dával na zadní tyč,“ popisoval důležitou trefu.

Tři body a první místo. Tato spojení před duelem ve Vítkovicích zněla. „Chtěli jsme k utkání přistoupit co nejzodpovědněji a navázat na výkon z domácího prostředí,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Povedlo se. Vše zahájil rychlý gól Tomáše Solila. „Náš první gól nám rozhodně pomohl. Pak jsme sice dostali po krásné střele gól na 1:1, ale nepoložilo nás to. Honza Jeřábek perfektně uklidil penaltu a potom následoval třetí gól. Hráli jsme pak zkušeně,“ poznamenal Čelůstka.

Pardubičtí fotbalisté vyhráli třetí druholigový zápas za sebou. V novém ročníku ještě neprohráli. Zvládli i poslední zápas v náročných podmínkách.

„Bylo velké dusno, což nám fotbal komplikovalo. Jsem rád, že jsme další těžký zápas zvládli a jsme znovu na vítězné vlně,“ uzavřel Čelůstka po utkání ve Vítkovicích.