Dobrou vizitku svým krajanům Pod Vinicí před lety udělal Daewon Kim. Právě bývalý fotbalista Pardubic v zimě doporučil dva jihokorejské hráče, kteří jsou nově v kádru druholigového týmu. Na konci ledna s klubem podepsali smlouvy.

Jubyeong Park (24 let) a Sanghyuk Lee (19 let). V Pardubicích oba trénovali od začátku roku, zahráli si v zápasech Tipsport ligy, kde Park dokonce vstřelil dva góly. V únoru se ovšem oba ze sestavy A týmu vytratili. Kvůli zdravotním potížím.

„Park je rychlostní typ, samozřejmě ještě nemá určité návyky, protože v Koreji nehrál nejvyšší soutěž. V Německu pak měl nadvakrát zlomenou nohu. Je to ovšem rychlý hráč, který nám tady chybí,“ říká o něm pardubický trenér Jiří Krejčí.

Jeho mladší krajan Lee může ještě na jaře nastupovat i v dorostenecké kategorii. „Lee je perspektivní, rozumí si s míčem,“ poznamenal Krejčí.

Oba dostali čas na potřebnou aklimatizaci. Především kvůli jazykové bariéře. „Komunikace trochu vázne, protože moc nerozumí ani anglicky, ale už zkouší i pár českých slovíček. Podle mě se budou rychle učit, uvidíme. Aspoň Kimovi se to docela dařilo,“ domnívá se kapitán Jan Jeřábek.

„Do budoucna to nebude špatné, pokud budou pracovat jako doposud,“ dodal trenér Krejčí.

Čím zatím zaujali? „Vidím, že jsou samostatní a pracovití. Neslyšíte, že by odmlouvali. Zdá se mi, že oproti Kimovi jsou na tom ještě lépe v práci směrem do obrany,“ všiml si trenér.

Zatímco Park doléčuje zranění, mladší Lee trénuje s A týmem a už stihl odehrát i přípravné zápasy za ligový dorost. Ten taky o víkendu vstoupí do jarní části. „Myslím, že se do některých zápasů určitě dostane,“ uvedl Pavel Němeček, trenér U19.