S obměněným hráčským kádrem i novým partnerem. Druholigový tým mužů FK Pardubice již v sobotu vstoupí do nové sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Pardubice v této soutěži budou hrát osmý ročník v řadě.

„Věřím, že výkony i po doplnění týmu budou dobré a zajistí nám horní patra tabulky. Nebudu zastírat, že bychom do budoucna rádi okusili příchuť barážových utkání, ale nestavíme to ještě jako prioritu,“ uvedl na včerejší tiskové konferenci Vladimír Pitter, předseda představenstva FK Pardubice.

Východočeši se budou muset obejít především bez bývalých opor Michala Petráně a Adama Fouska. „Nejsme zvyklí, že by odcházeli čtyři hráči najednou, ale ve druhé lize je to normální. Věřím, že ofenzivní hráče dokážeme nahradit,“ řekl sportovní manažer Vít Zavřel.

Hostování totiž skončilo i Tischlerovi s Pirochem, stoper Filip Kopřiva musel skončit ze zdravotních důvodů. V klubu ovšem zůstává jako mládežnický trenér.

Mezi nové fotbalisty, kteří do Pardubic přišli, se řadí záložníci Michal Hlavatý a Lukáš Pfeifer. Oba již mají druholigové zkušenosti. „Měli jsme je vytipované už na jaře. Máme radost, že jsou tady, protože jsme se o ně přetahovali s Jihlavou. I ostatní mají perspektivu a v tréninku se jeví dobře,“ dodal pardubický trenér Jiří Krejčí.

Novinkou je spolupráce se stavební společností Strabag, která se stala novým partnerem klubu. Její logo se objeví na dresech Pardubic.

„Dlouho jsme měli tuto pozici neobsazenou a nechávali jsme ji pro významného partnera. Věříme, že tato spolupráce nebude jen na rok,“ prozradil Pitter.

V klubu se připravují i na dvě nové soutěže. B-tým mužů se představí v ČFL, ženy Pardubic budou hrát jako nováček v první lize.

Další informace před startem F:NL přináší speciální příloha, která je ve čtvrtek 18. července součástí tištěného vydání Pardubického deníku.