Start F:NL se blíží. V dalším přípravném utkání nastoupili fotbalisté Pardubic proti Jihlavě. Východočeši vedli, Vysočina pak otočila, ale ve druhé půli vyrovnal na konečný stav 2:2 Daniel Kovář z penalty.

Po výhře nad Trenčínem přidali Pardubičtí nerozhodný výsledek. Na úvodní gól Ladislava Mužíka odpověděli hráči Jihlavy ještě v prvním poločase.

„Jihlava začala dobře, ale jako první jsme skórovali my, když Mužík dorazil centr ze strany. Potom jsme měli dvě příležitosti, kdy šli Pfeifer a Huf sami na bránu. V závěru poločasu jsme dostali dvě branky, jednu středem obrany, to nás mrzí,“ uvedl Jaroslav Novotný, trenér Pardubic.

Po přestávce se hrál zajímavý fotbal, skórovat mohly oba týmy. Za Pardubice se nakonec trefil Kovář z penalty. „Ve druhé půli se utkání vyvíjelo střídavě na obě strany. Je dobře, že se nám podařilo vyrovnat,“ dodal Novotný.

Pardubicím už chyběli Tomáš Solil a Michal Kohút, kteří mají soustředění s národním týmem do 19 let. Poprvé se pak v sestavě objevil obránce Filip Čihák.

Zároveň pokračuje hledání nástupce Michala Petráně na hrotu pardubického útoku. V posledních zápasech se na této pozici střídají David Huf a Pavel Zifčák z Olomouce.

„Huf šel nahoru od minulé sezony. Vzal si to k srdci, pracoval dobře. Zifčák taky, je typem hrotového útočníka,“ poznamenal kouč.

Další zápas odehrají Pardubice již v úterý, kdy bude jejich soupeřem třetiligový Uničov (od 18 hodin na hřišti Pardubice – Dolíček).

FK Pardubice – Vysočina Jihlava 2:2 (1:2)
Branky: 14. Mužík, 75. Kovář z penalty – 37. Klobása, 45. Svoboda.
Pardubice: Šmíd – Prosek (46. Sokol), Šejvl (46. Sláma), Čihák, Toml – Jeřábek – Mužík (63. Lee), Černý (63. Hlavatý), Hlavatý (46. Kovář), Pfeifer (57. Čelůstka) – Huf (46. Zifčák).