Tahle výhra těší dvojnásob. Pardubičtí fotbalisté v pohledném a na šance velice bohatém utkání skolili v 7. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY českobudějovické Dynamo 2:0.

Branky zaznamenali ve druhé půli Pavel Černý a Michal Pertráň.

Vítězství se nerodilo vůbec snadno. Nutno podotknout, že v prvním poločase byli Jihočeši jasně nebezpečnějším celkem. Důkazy? V samém úvodu hlavičkoval osamocený Ledecký těsně vedle, ve 25. min. Wermke orazítkoval břevno a gólem neskončil ani dravý průnik hbitého Mršiče těsně před přestávkou. Pardubice zahrozily pouze Fouskovou střelou z vápna.

Druhá půle byla z jejich strany mnohem povedenější. Všechno odstartovala parádní akce kapitána Jana Jeřábka. Za polovinou hřiště se zmocnil míče, nebojácně prošel k velkému vápnu, našel Pavla Černého, který elegantně a hlavně mazácky nádherný fotbalový okamžik zakončil - 1:0. Jenže Jihočeši zlobit nepřestali. Narazili však na velkou překážku v podobě brankáře Milana Knoblocha. Ten čaroval zejména při tutovce Javorka, jenž ho nedokázal překonat z bezprostřední blízkosti. V 83.min. nebyl hostům uznán gól po ofsajdovém postavení a defacto vzápětí Pardubičtí rozhodli. Z pravé strany zahrával standardní situaci Čelůstka, Klíma vyhrál ve vápně hlavičkový souboj a volný Petráň zblízka dopravil míč do sítě - 2:0.

Pardubice - České Budějovice 2:0

Fakta - branky: 52. P. Černý, 85. Petráň. Rozhodčí: Rejžek – Pelikán, Batík. ŽK: Fousek, Kovář, Prosek – Kladrubský, Wermke, Helešic. Diváci: 603. Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Knobloch – Prosek, Jakub Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – A. Fousek (76. Kühnel), P. Černý, Tischler, Kovář (71. Kašiar) – Petráň (90. Huf).
SK Dynamo České Budějovice: Křížek – Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic – Havelka, Javorek – Wermke (74. Kovaľ), Grajciar (78. Táborský), Mršić – Ledecký.