Souboj sousedních měst nejen díky tomu poutá zvýšenou pozornost. V týmu soupeře navíc působí hned několik hráčů s pardubickou minulostí. V zimě do Chrudimi ještě zamířili Milan Ujec a Ondřej Vencl.

„Myslím, že i kdyby tam nebyli, tak to bude mít náboj. Když to je takhle, tak se samozřejmě hráči mezi sebou ještě špičkují,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí.

I když byl Vencl po konci rakouského angažmá volný, skončil nakonec v sousední Chrudimi. „Neuvažovali jsme o něm, měli jsme v hlavě už příchody Zukala a Tomla,“ poznamenal Krejčí.

Jeho týmu vstup do jarní části vyšel. Bod z Varnsdorfu (0:0), kde se Východočechům dlouhodobě nedařilo, stvrdila výhra nad Třincem (4:0).

„Jsme rádi, že jsme zatím neinkasovali gól. Nesmíme usnout na vavřínech, je tady spousta zápasů, které potřebujeme vyhrát,“ upozorňuje obránce Jiří Piroch, který se v zimní přestávce po roce do Pardubic vrátil.

Do známého prostředí, ale do mírně pozměněné obrany. S levým bekem Tomášem Čelůstkou se tehdy nepotkali. „S Čeldou to je bez problémů, vzadu nám to zatím celkově šlape. Doufám, že to vydrží a góly dostávat nebudeme,“ doplnil Piroch.

Doma jinak než venku

I když se Chrudimští museli vzpamatovat ze šestigólové prohry ve Znojmě, je jasné, že doma mohou zahrát zcela jinak. Na podzim na svém stadionu třikrát vyhráli.

„Chrudim je doma silná, jádro mužstva má řadu let pohromadě. Viděli jsme ji s Brnem, očekáváme těžké utkání. Jedeme tam s tím, že to je derby a že chceme uspět,“ řekl trenér Krejčí.

Domácí tým má Pardubicím co vracet i za podzimní prohru 0:4. „Jsme připraveni, že to nebude jednoduché utkání. Bude to důrazné, někdy až agresivní. Musíme se jim v tom vyrovnat, k tomu přidat naši kvalitu,“ naznačil obránce Piroch.

Podzimní vzájemný duel navštívilo přes dva tisíce diváků. I na sobotní derby do Chrudimi se chystají svůj tým podpořit pardubičtí fanoušci. „Taková podpora je příjemná. Doufám, že naše fanoušky potěšíme výhrou,“ vzkázal pardubický obránce.

MFK Chrudim - FK Pardubice (sobota 10.15)
Reprezentanti v akci. Regionální bitva přináší i další lákadlo. Po nominačním týdnu je jasné, že do souboje patnácté Chrudimi s pátými Pardubicemi zasáhne hned několik hráčů národního týmu. Po utkání se pak přesunou na reprezentační srazy. Převahu mají Pardubice. Na Tomáše Solila, kterého čeká kvalifikace na Euro s českou devatenáctkou, navázali Emil Tischler a Ladislav Mužík. Oba obdrželi pozvánku do českého týmu do 20 let, který odehraje dva zápasy proti Itálii a Nizozemsku. Oba navíc doplní chrudimský útočník Daniel Vašulín.

Na soustředění do Španělska s týmem lvíčat pak vyrazí pardubický brankář Jiří Letáček. Ten byl poprvé nominován do týmu do 21 let, který vede nový realizační tým v čele s trenérem Karlem Krejčím. Součástí tréninkového kempu jsou přípravné duely s výběrem Islandu a Mexika (U20).