Už příští týden se pardubický tým opět sejde. Je velmi pravděpodobné, že někteří fotbalisté budou chybět. Dva hráči, kteří na východě Čech hostovali, se mají vrátit do svých klubů. To se týká stopera Jiřího Pirocha (Plzeň) a záložníka Emila Tischlera (Slovácko), jenž je nyní na reprezentačním srazu týmu do 21 let.

Další odchody se týkají hráčů širšího kádru. Otazník je nad Filipem Kopřivou, který nastupoval v této sezoně především za divizní B tým Pardubic.

„Dlouho se trápil s řadou zranění, ale jsme domluveni, že zahájí přípravu, protože na jaře měl spíše takové poloamatérské tréninkové vytížení. V létě to zkusí naplno. Když ho koleno nebude trápit, tak by zůstal,“ řekl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Sedmý tým uplynulého ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY začne trénovat v domácím areálu Pod Vinicí ve čtvrtek 20. června. O dva dny později už nastoupí proti pražské Dukle. První přípravný zápas se bude hrát v Přelouči.

Potom Východočechy prověří prvoligové celky Jablonce a Olomouce. Sérii zápasů v červenci pak zahájí duel proti slovenskému Trenčínu, který zachránil v baráži nejvyšší soutěž.

Zápasy Pardubic
Pardubice – Dukla Praha (sobota 22. 6. v 17.00 – hř. Přelouč)
Jablonec – Pardubice (středa 26. 6. v 16.00 – Lázně Bělohrad)
Sigma Olomouc – Pardubice (sobota 29. 6. v 10.00 – Slatinice)
Pardubice – AS Trenčín (úterý 2. 7. v 17.00 – Svratka)
Pardubice – Jihlava (sobota 6. 7. v 16.30 – Hlinsko)
Pardubice – Uničov (středa 10. 7. v 17.00 – Dolíček)
Pardubice – Dukla Praha B (sobota 13. 7. v 10.15 – Pod Vinicí)