„Musím před ním smeknout klobouk. Když skončí trénink, tak si všichni jdou po svých, ale on ještě pracuje na hřišti. Sedne třeba na sekačku. Jeho regenerace je prací,“ říká s úsměvem trenér Jiří Krejčí.

Defenzivní záložník je pro jeho tým nepostradatelný. „I když se mu třeba některý zápas tolik nepovede, tak pro nás je to stále lídr. Bylo to tak i v této sezoně. Není to jen o něm. Je potřeba, aby mu někdo pomohl. A pro kabinu je to hodně stěžejní hráč,“ uvedl Krejčí na adresu pětatřicetiletého fotbalisty.

„Za dobu, co tady jsem, navíc neměl vážnější zranění, to musím zaklepat. Snad jen něco s ramenem, když do něj někdo vlétl a spadl na něj. Za sedm let prakticky nebyl vážněji zraněný,“ zdůrazňuje kouč další podstatný faktor.

UNIVERZÁL I PRVNÍ NULY
Z nových hráčů, kteří se k týmu připojili v zimě, patřil ke stálicím stoper Jiří Piroch. Host z Plzně byl v Pardubicích už na své druhé štaci. První zápasy v pardubickém dresu pak odehrál Martin Toml. „Podával velmi dobré výkony hlavně v obraně. Zápas s Vlašimí, kde hrál místo Jeřábka, odehrál tak, aby něco nezkazil, dopředu to bylo horší. Ale nezklamal nás, proto jsme ho sem brali,“ uvedl Krejčí.

Ze dvou Korejců si v A týmu zahrál jen mladší Lee. „Pomáhal i v dorostu, s tím jsme počítali. Odehrál i nějaké zápasy ve FNL. Rozhodně nezklamal, ale bylo vidět, že na mužský fotbal ještě není zvyklý. Není se čemu divit,“ poznamenal Krejčí. Starší Park marodil, ale na start letní přípravy má být připraven.

V brankářské trojici již na jaře nebyl Milan Knobloch, kterého nahradil stejně jako ve zbytku podzimní části Jiří Letáček. Dvacetiletý gólman udržel ve své premiérové sezoně sedmkrát čisté konto.

„Celkově musím Jirku pochválit. Nejen za výkony v brance, ale i za práci v tréninku. Má to v hlavě nastavené tak, že chce něco ve fotbale dokázat. To jsem tady třeba u některých mladých hráčů neviděl,“ řekl Krejčí.

Letní přípravu zahájí Pardubičtí 20. června. Do svých prvoligových klubů se nyní vrací Jiří Piroch a Emil Tischler. V širším kádru pak končí Dan Šafařík (studium v Praze) a Jakub Březina, další změny nejsou potvrzeny.