Návrat do známých míst, to zažije v sobotu MICHAL PETRÁŇ. V Chrudimi, na současném druholigovém stadionu, s fotbalem začínal. „Prožil jsem tam mladá fotbalová léta. Nejprve na SK, pak jsem přestoupil do AFK Chrudim. Když se kluby sloučily, tak už jsem tam nebyl,“ říká útočník FK Pardubice.

Vzpomenete si, kdy jste U Vodojemu hrál naposledy?
Pamatuji si utkání třetí ligy za Strakonice, které byly v té době budějovickou farmou. To byl jediný zápas, který jsem tam v dospělé soutěži odehrál.

V Pardubicích přišlo na podzimní duel přes dva tisíce diváků. Čekáte něco podobného i v Chrudimi?
Myslím, že přijde minimálně stejný počet, možná i větší. Je tam pěkná tribuna. Doufám, že bude dobrá atmosféra a že dorazí naši fanoušci v co největším počtu.

Jak vzpomínáte na podzimní duel (4:0), ve kterém jste dvakrát skóroval?
Povedlo se nám to výsledkově i herně. To, že jsem dával dva góly, bylo tím, že se nám dařilo jako celému týmu. Doufám, že na to zase navážeme a potvrdíme i poslední domácí výhru nad Třincem.

Po podzimním utkání jste mluvil o sázce, kterou jste vyhrál. Chystá se opět něco podobného?
Myslím, že něco zase proběhne, asi nějaká večeře. To bude jen dobrá motivace. Doufám, že zase budu vítěz.

V zimě do Chrudimi přišli Ondřej Vencl a Milan Ujec, se kterými se dobře znáte. Bude to ještě prestižnější?
Milana znám hodně dobře. To samé platí u Ondry, protože tady v Pardubicích působil a hrál jsem s ním. Znám jeho přednosti i slabiny, toho se budu snažit co nejvíce využít. Máme jen další motivaci, abychom se předvedli a porvali se o výhru.

Očekáváte, že především s Venclem se budete na hřišti hodně potkávat?
Rozhodně, protože očekávám, že bude hrát stopera. Doufám, že nastoupím nahoře v útoku, proto se dá očekávat, že spolu budeme mít hodně soubojů. Bude to zajímavé.

Sám jste mohl v zimě změnit dres. Jak vážné to bylo s nabídkami z první ligy?
Pár nabídek tam bylo, ale řekl bych, že vše tak napůl. Nic tedy nedopadlo. Jsem v Pardubicích a minimálně do konce léta určitě budu.

Bylo složité na to v zimní přípravě tolik nemyslet?
Řekl jsem si, že musím makat dál a jednou to třeba vyjde. Když budu pracovat a podávat dobré výkony, tak věřím tomu, že jednou do první ligy přestoupím.

Po remíze ve Varnsdorfu doma Pardubice přehrály Třinec. Můžete vyrazit v pohodě do Chrudimi?
Ano, v kabině panuje pozitivní nálada, máme to dobře nastavené v hlavách. Chceme to zase přenést do nejbližšího zápasu, v Chrudimi chceme uspět.