FK Pardubice - 1. SK Prostějov 1:0 (1:0)

Fakta – branka: 23. Hlavatý. Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock. ŽK: Polák, Pašek. Diváků: 152. Poločas: 1:0. FK Pardubice: Boháč - Prosek, Toml, Šejvl, Čelůstka - Jeřábek - Zifčák, Hlavatý (89. Čihák), Solil, Pfeifer (68. Ewerton) – Černý (84. Tischler). 1. SK Prostějov: Bréda – Pašek (84. Koudelka), Bialek, Schuster, Stříž – Polák – Stáňa, Šteigl (46. Sus), Slaměna (84. Pernatskyi), Zapletal (46. Biolek) – Rolinc (68. Kroupa).

Po třech přípravných zápasech opět o body. A alespoň s částečnou podporou diváků v zádech. Na stadion Pod Vinicí se do limitu tří stovek osob vešli i permanentkáři a někteří fanoušci z kotle. Druholigový fotbal opět ožívá.

DOHODA O STŘELCI

Lídr soutěže své příznivce potěšil. Pardubičtí vedli od 23. minuty, kdy se po tečované přihrávce Hlavatého šoural míč za brankovou čáru, u tyče ještě vše jistil Tomáš Čelůstka. Nebylo jasné, jestli míč zasáhl před čarou.

„Tečoval jsem to, ale vůbec nevím, jestli už byl míč za čarou nebo ne. Míša Hlavatý se o gól hlásil. A klidně bych mu ho nechal,“ popisoval po utkání Čelůstka.

A do zápisu byl uveden jako autor gólu skutečně Hlavatý, který už předtím střílel ve slibné šanci nad branku. Na druhé straně se předvedl v domácí premiéře gólman Marek Boháč, jenž chytil dělovku Stříže zpoza velkého vápna.

„Měli jsme obrovský respekt, viděli jsme Prostějov, který se po příchodu trenéra proměnil. První poločas byl z naší strany i tak velmi dobrý. Škoda té další šance,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

ŠANCE PO PŘESTÁVCE

Ve druhé půli už se stav nezměnil. Těsný náskok Pardubičtí udrželi. V 71. minutě mohl přidat Hlavatý další pardubický gól, když prošel s míčem do pokutového území, ale mířil vedle. Vzápětí mohl vyrovnat střídající Kroupa, jenže míč mezi tyče nenasměroval.

„Po dlouhé pauze nebyla kvalita taková, jakou bychom chtěli. Zbytečně jsme měli strach. S takovým fotbalem proti týmu jako Pardubice těžko můžeme uspět. Ve druhé půli se to zlepšilo, ale spokojeni rozhodně nejsme,“ řekl Pavel Šustr, kouč Prostějova.

Pardubice jsou nyní v čele tabulky o šest bodů před Jihlavou. „I ve druhé půli jsme mohli výhru pojistit, pak to bývá nervózní. Minimálně o gól jsme si vítězství zasloužili,“ dodal trenér Krejčí.

Krátce po utkání vyběhli pardubičtí fotbalisté na trávník znovu, tentokrát zahájili výklusem regeneraci. Další zápas proti Ústí nad Labem odehrají v neděli.

Zdroj: Youtube

FK Varnsdorf - FC Hradec Králové 1:2 (0:1)

Branky: 58. Kouřil (pen.) – 12. Vlkanova, 71. Mejdr. ŽK 2:2, ČK 0:1 (52. Jukl)

FK Varnsdorf: Samoel – Heppner (78. Šimon), Kouřil, Lehoczki, Barac – M. Kubista (59. Ondráček), Bláha (78. Daniel Novák) – D. Breda (69. Schön), Kocourek, Rudnytskyy – Micovčák. FC Hradec Králové: Ottmar – F. Čech, Král, Zbrožek, Mejdr – J. Rada, Jukl – Ch. Frýdek (59. Urma), Vlkanova (88. Soukeník), Djurdjević (81. Šípek) – Martinec. Rozhodčí: Petřík – Poživil, Matoušek.

Z dlouhé přesilovky nevytěžili ani bod. Fotbalisté Varnsdorfu restartovali přerušenou sezonu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY domácí porážkou 1:2 od Hradce Králové. Severočeši hráli od 52. minuty proti deseti. Záhy z penalty vyrovnal stoper Kouřil na 1:1, ale obrat se nekonal. Votroci se totiž prosadili i v oslabení. V 71. minutě jim zařídil výhru Mejdr.

FK Fotbal Třinec - MFK Chrudim 1:0 (1:0)

Branka: 11. Akulinin. ŽK 1:2, ČK 0:1 (83. Mrázek)

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Omasta, Kušnír (C), Bedecs, Janoščín – Hlúpik, Steinhübel (70. R. Vaněk I.), J. Valenta (63. Weber), Machalík (86. Samiec), Puchel – Akulinin (86. Wojnar). MFK Chrudim: Mrázek – Hlavsa (46. Řezníček), Krčál, Drahoš, Trávníček (85. Zíma) – Janoušek (82. J. Havlena), Kesner (C) – Mužík, Sixta, T. Dostálek (62. Sulík) – Ujec (62. Nikodem). Rozhodčí: Cihlář – Vlasjuk, Klupák.