Testy? Klub dostal zprávu, že všichni testovaní prošli negativně. „Snažili jsme se dodržovat vše, co se dalo. Myslím, že i kluci se chovají zodpovědně,“ říká pardubický trenér Jiří Krejčí. Na konci týdne na tým čeká ještě druhé kolo testování. Teď už i hráči ví, co je čeká.

„Co jsem viděl, tak to asi pro nikoho nebylo příjemné. Když jsem stál frontu, tak se třeba Lee docela cukal,“ poznamenal dvacetiletý záložník Tomáš Solil.

Závěrečným herním testem před druhou ligou byl pro Pardubice přípravný duel proti Živanicím (3:0). „Myslím, že jsme to zvládli celkem dobře. Soupeř zalezl k vápnu, my jsme drželi míč. Mohli jsme využít víc šancí a dát gól již v prvním poločase,“ ohlédl se za duelem Solil.

O koncovce mluvil i trenér Krejčí. S defenzivní stránkou mužstva byl spokojený, směrem dopředu byla k vidění řada nevyužitých šancí. „Chybí taková předvídatelnost, že se míč může někam odrazit. Vypracovali jsme si gólovky, které jsme neproměnili, přesto jsme dali tři góly. Někdy to v utkání ovšem může být o jedné šanci,“ upozorňuje kouč. Nenastoupil zraněný Brazilec Ewerton, kterého ještě čekalo podrobnější vyšetření.

Nyní už bude tým směřovat přípravu k úternímu utkání s Prostějovem. „Už to bylo dlouhé, měli jsme náročnou přípravu. Těšíme se, až to začne a zase budeme hrát,“ dodal Solil.