Start jarní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se nezadržitelně blíží. Příští víkend se rozjede tento kolotoč a Chrudimští budou bojovat o udržení a nejlépe vylepšení své dosavadní sedmé pozice v tabulce, kterou drží po napínavém podzimu. Kronďákova družina si týden před svým výkopem střihla generálku taktéž s druholigovou Vlašimí a nutno říct, že nezakončila přípravu nejlépe. Po velmi dobré a úspěšné zimní přestávce, ve které Východočeši dosáhli na vítězství v Tipsport lize, se jim nepodařilo podařit druholigovou Vlašim, když především v rozmezí konce první půle a začátku druhého poločasu inkasovali tři branky. Na ně už nedokázali zareagovat a v posledním utkání přípravy tak prohráli 0:3.

Nic není ale tak horké, jak se může zdát. Pomyslný účet dostane trenérský štáb až v příštím týdnu, kdy Chrudim zajíždí na půdu třetího Táborska. Svěřenci trenéra Kronďáka budou chtít zaskočit favorita i díky novým posilám.

Do Athén východních Čech zavítali před startem jarní části tři hráči z Balkánu. Nejznámějším z trojice hráčů je rozhodně Benjamin Čolič, který zanechal velmi tučnou stopu v Českých Budějovicích, kde patřil dlouhodobě k oporám týmu. Za zmínku stojí také příchod Tomáše Koukoly do defenzivních řad a fanoušky rozhodně překvapil i příchod venezuelského reprezentanta do 20 let Luise Ruize. V neposlední řadě je třeba zmínit, že před jarní části sezony opustil kádr nejlepší střelec týmu i celé souteže David Huf. Jako náhrada za tohoto ostrostřelce byl přiveden talentovaný Lukáš Mašek, který by se měl postarat o gólové táhnutí Východočechů.

„Myslím si, že posílení kádru pro jarní část se povedlo. Jediná věc, která mě trochu trápí, že noví hráči ze zahraničí nedorazili o něco dříve, abychom je lépe poznali, navíc, když byla příprava tak dlouhá,“ mrzí trenéra Radka Kronďáka.

Chrudimský lodivod, jak již bylo zmíněno, se nemůže v jarní části spoléhat na gólostroj jménem David Huf. Jeho místo by měl nahradit Lukáš Mašek a překvapit mohou i hráči z rezervního týmu, kteří v přípravě sehráli hned několik povedených zápasů.

„Jsem rád, že jsme zde na podzim pomohli Davidovi Hufovi k ligovému angažmá v Bohemians, momentálně přišel do útoku mladý Lukáš Mašek, od kterého čekáme, že ho plnohodnotně dokáže nahradit. Dále budeme využívat i kluky z našeho béčka Michala Zvolánka a Davida Váchu," dodává Kronďák.