Že šlo stále ještě o přípravu, bylo zřejmé ze sestav obou týmů. Pardubičtí trenéři o přestávce využili šest střídání, někteří hráči se pak do hry ještě v průběhu druhé půle vrátili. A to ještě pět pardubických fotbalistů nastoupilo za Živanice. Brazilec Cadu hrál v dresu soupeře od začátku, další čtyři hráči nastoupili po přestávce.

„ČFL se nehraje, nemůžeme kvůli vytížení využívat béčko. Bylo dobře, že si mohli za soupeře zahrát,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Pro Živanice, které hrají třetí ligu, to byl první zápas po předčasném ukončení sezony v nižších soutěžích. „Nyní jsme měli jen pár tréninků. Naše mužstvo bylo hodně kombinované, hráči měli především radost, že se konečně dostali do zápasu a hráli fotbal. Samozřejmě je jasné, že soupeř je někde jinde, protože se chystá na ligové zápasy,“ uvedl Jaroslav Kratochvíl, který při absenci hlavního trenéra Romana Olivy mužstvo vedl.

Pardubický tým se musel tlačit do šancí přes živanickou defenzívu, v první půli ještě šance Černého či Solila gólem neskončily.

Pardubičtí odehráli před restartem druhé ligy dva zápasy, ve kterých skórovali pouze jednou. Ve včerejším třetím duelu to změnil Jan Jeřábek, který se prosadil dvakrát. Ve 49. minutě nejprve proměnil pokutový kop, deset minut před koncem pak mířil přesně hlavou.

„Celkově jsme měli hru pod kontrolou, kromě jedné situace, kdy jsme soupeři umožnili velkou šanci. Měli jsme mraky příležitostí, jenže jsme je neproměnili. Na tom musíme zapracovat a chovat se v koncovce lépe,“ řekl za pardubickou stranu Krejčí.

V závěru utkání ještě jednu z šancí nevyužil Tischler, krátce po něm se prosadil Martin Šplíchal. Poslední test tak Pardubice vyhrály 3:0.

Pardubice - Živanice 3:0

Fakta - branky: 49. a 80. Jeřábek (první z penalty), 87. Šplíchal. Poločas: 0:0.

FK Pardubice: Boháč (46. Hrnčíř) – Prosek (46. Surzyn), Šejvl (65. Toml), Toml (46. Čihák), Čelůstka (46. Sláma) – Jeřábek – Lee (46. Pfeifer), Hlavatý (65. Solil), Solil (46. Tischler), Zifčák (65. Lee) – Černý (60. Šplíchal).

TJ Sokol Živanice: Frydrych – Buriánek, Motyčka (46. Zukal), Staněk (46. Spěvák), F. Pánek (46. Čmelík) – T. Kakrda (46. Sokol), Polák, Langr, Cadu, Kopecký (46. Selnar) – Štěpánek (46. Vyšehrad).