Druhý týden po sobě jim patří pozice lídra. Pardubičtí fotbalisté zaznamenali nejlepší vstup do sezony ze všech druholigových účastníků. Vše stvrdili jasnou výhrou nad Sokolovem.

„Na všech postech jsme podali výborný výkon,“ glosoval výhru 4:0 pardubický trenér Jiří Krejčí. Co stojí za povedeným startem?

1. DOPLNĚNÝ KÁDR
Odchody po minulé sezoně se týkaly všech řad, loučil se navíc i nejlepší střelec Michal Petráň. Východočeši ovšem kádr vhodně doplnili. V záložní řadě nastupují Michal Hlavatý a Lukáš Pfeifer, napravo se zase chytil Michal Kohút.
Výběr nových hráčů je v Pardubicích velmi pečlivý. Dbá se nejen na fotbalové přednosti, ale i charakterové vlastnosti. Trenér brankářů Martin Shejbal měl možnost nováčky sledovat přímo v akci na srazech mládežnických reprezentací.

2. STŘELCI ZE VŠECH ŘAD
Nejlepší střelec po šestém kole? Dvougólový Tomáš Čelůstka, levý obránce. Ne, tým se nespoléhá na jediného kanonýra. Petráň je pryč, Fousek taky. O pardubickou produkci se zatím dělí hráči napříč sestavou.

3. PEVNÁ DEFENZIVA
Základní předpoklad pardubických úspěchů. Od úvodu ročníku se obranná čtyřka nemění, oproti minulé sezoně zacelil mezeru Martin Toml jako stoper. Vše jistí brankář Jiří Letáček, který už čtyřikrát udržel čisté konto a chytil penaltu. Pardubičtí v součtu s pohárem neinkasovali už pět zápasů v řadě.

4. DOMÁCÍ KRÁLOVSTVÍ
To, co fungovalo v předchozí sezoně, si Pardubičtí přenesli i do nového ročníku. Už více než rok trvá neporazitelnost na stadionu Pod Vinicí. Další tři výhry přidali Východočeši už během nové sezony.

5. HERNÍ SEBEVĚDOMÍ
Bylo to vidět v duelu proti Sokolovu. Vedoucí tým, zápas má ve své moci. To se projevuje na sebevědomí hráčů, kteří si dovolí i něco navíc. Nečekaná klička, přihrávka, zakončení. „Viděl jsem to sebevědomí, ale je to trochu ovlivněné výsledkem. Je důležité ho ukázat, i když se nedaří. Za dobrého výsledku se sveze každý,“ poznamenal trenér Krejčí.