Po opatrnějším úvodu, kdy museli Pardubičtí i pozorně bránit, došlo ke klíčové akci utkání. Do vápna si po přiťuknutí Černého naběhl Čelůstka, který před brankářem našel Kohúta, jenž protlačil míč až do sítě.

Hned vzápětí mohli domácí přidat další gól, jenže Černý trefil jen gólmana Adamušku. "Začátek jsme nechytli, i když jsme věděli, že Třinec má dobré úvody. Postupně jsme se dostávali do hry, dali jsme gól, ale bohužel neproměnili nájezd Černého, dýchalo by se nám lépe," popisoval pardubický trenér Jiří Krejčí.

Třinec se neprosadil ani jednou. "Na začátku jsme měli určitý tlak, ale potom jsme bohužel ztratili střed hřiště. Domácí byli v tomto prostoru lepší a přehráli nás," řekl Svatopluk Habanec, trenér Třince.

Na začátku druhé půli hosty zachránil brankář Adamuška, jenž nejprve zlikvidoval střelu Kohúta a pak si poradil i se zakončením Zifčáka. "Měl jsme obavu, aby nás to nemrzelo. Posledních třicet minut to byl boj, Třinec už hrál na riziko, ale ustáli jsme to," uvedl Krejčí.

Hosté si vážnou gólovou šanci nevytvořili. "Šli jsme potom do rozestavení 3-5-2, ale nebyl tam nápad, chyběl centr ze strany. Měli jsme snad dva rohy, které jsme nevyužili. Rozhodl střed hřiště a agresivita domácího týmu, která je provází po celý podzim. Proměnili jen jednu šanci, ale mohlo to být klidně 3:0," dodal Habanec.

Pardubičtí těsnou výhru uhájili a po páteční výhře Dukly Praha se opět vrátili na první místo druholigové soutěže. "O ten jeden gól jsme si vítězství zasloužili, čekali jsme, že to bude těžké. Třinec se zlepšil, proto jsme rádi, že jsme to zvládli za tři body," uzavřel Krejčí.

Pardubice - Třinec 1:0 (1:0)

Fakta - branka: 20. Kohút. Rozhodčí: Vojkovský – Dobrovolný, Horák. ŽK: Solil, Miker – Janoščin, Akulinin. Diváků: 1024.
FK Pardubice: Šmíd – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Kohút, Hlavatý (83. Čihák), Solil (85. Sokol), Zifčák (76. Miker) – P. Černý.
FK Fotbal Třinec: Adamuška - Kušnír, Gáč, Bedecs, Janoščin (82. Tijani) – Hlúpik, Machalík (55. Valenta), Samiec, Janošík (55. Arroyo) – Kubala, Akulinin.