„Jsem zatím spokojený, je to tady přátelské. Příprava je samozřejmě náročná, ale sezona už se blíží,“ řekl Kohút, jenž v Pardubicích trénuje od začátku přípravy.

Po minulé sezoně se totiž rozloučil s dorosteneckou kategorií. Na Slovácku hrál za tým U19 a v Juniorské lize, už skóroval i za A tým v utkání MOL Cupu. Teď se rve o místo v dospělém fotbale.

„Je to o něčem jiném. Více soubojové, více o taktice. Přišel jsem na testy, abych se tady udržel a zůstal na hostování,“ uvedl Kohút (na snímku), který od šestnácti let obléká dres českého národního týmu.

Je pravděpodobné, že šanci v Pardubicích opravdu dostane. Proti slovenskému Trenčínu (4:3) ve Svratce dvakrát skóroval, k tomu u dalšího gólu asistoval. „Je mladý, ale zároveň vyzrálý hráč. Dokáže se uvolnit, umí dát gól. Byla by škoda o něj přijít,“ prohlásil pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Je jasné, že Kohút není jediným novým hráčem, který v přípravě dostává prostor. „Vedle mě s Honzou Jeřábkem jsou kolem mladí kluci. Zvykáme si na ně. Třeba Kohút ukazuje, že by měl být posilou. Budeme doufat, že forma bude gradovat nejen u něj, ale i dalších,“ řekl Pavel Černý, jeden z nejzkušenějších fotbalistů v týmu.

Devatenáctiletý Kohút měl z prvních zásahů za Pardubice radost. Dobře ví, že góly tým potřebuje. „Snažíme se všichni. Když tu není jeden střelec, tak to musí doplnit celý tým,“ dodal Kohút.