Marodka. V průběhu zimní přestávky celkem skloňované téma. Vlna nachlazení a chřipek se prohnala i kabinou pardubických fotbalistů. Naopak po zranění se do plného zatížení již vrátil Pavel Černý. Ofenzivní hráč nastoupil poprvé v tomto roce do přípravného utkání proti Velké Bíteši (7:0).

„Když to řeknu upřímně, tak soupeř nebyl z těch nejsilnějších, proto jsem rád, že jsem mohl do takového zápasu nastoupit. Po jedenácti týdnech bez utkání to bylo trochu znát, ze začátku jsem se hledal, postupem času už to nebylo nejhorší,“ uvedl čtyřiatřicetiletý fotbalista.

Čas pro Černého nastal v 19. minutě, kdy střídal Emila Tischlera. Potom vstřelil tři góly. „Stál jsem dvakrát na správném místě. A proměněná penalta? Ta mi taky pomůže se dostat do určité pohody,“ prohlásil Černý. 

Společně s Adamem Fouskem zkompletoval hattrick. Kromě pokutového kopu mu k tomu pomohly další dva přesné zásahy. „Musím říct, že jsem se na to soustředil více než obvykle. Často se to překopne. Naštěstí to skončilo v síti,“ poznamenal.

Tou hlavní zprávou z duelu bylo to, že je zpátky na hřišti. Laboroval totiž se zraněným kotníkem. „Leden jsem strávil maximálně na kole, asi čtrnáct dnů už jsem byl na hřišti. Dá se říct, že naplno už trénuji poslední týden. Musím na sobě ještě do prvního ligového utkání zapracovat,“ zdůraznil Černý.

Do sestavy se v posledním utkání vrátil nejen on, ale i další hráči. K nim se připojili (staro)noví obránci Jiří Piroch a Martin Toml. „Dá se říct, že kostra týmu zůstala stejná. Posílili jsme, navíc nám funguje v přípravných zápasech střed zálohy, tak to budu mít těžké, abych se dostal zpátky do základní sestavy,“ doplnil.

Kompletní ovšem Pardubičtí stále nebyli. Chyběl nemocný Ladislav Mužík nebo oba Korejci. „Pro změnu se nám kupí problémy v záloze, Tischlera začalo bolet koleno,“ řekl pardubický trenér Jaroslav Novotný.

Toml: Můžu hrát kdekoliv

Kromě Jiřího Pirocha se v pardubické obraně představil i Martin Toml, který přijel na zkoušku. Dvaadvacetiletý hráč je odchovancem pražské Sparty, ale nyní patří Mladé Boleslavi. „Vždy říkám, že můj stěžejní post je stoper, ale můžu hrát na více pozicích, ať už oba krajní beky nebo defenzivního záložníka. Záleží na trenérovi, kam mě dá, snažím se tam zahrát co nejlépe a pomoci týmu,“ uvedl Toml.
Velmi rychle naopak skončila zkouška Tomáše Hykela. „Dostal nabídku ze severu Moravy, odkud pochází. Upřednostnil tedy Frýdek-Místek,“ řekl sportovní manažer Vít Zavřel.