Nechybělo přitom mnoho, aby hlavní hrdina duelu vůbec nenastoupil. V týdnu nebyl fit, marodil a ukázal se až na předzápasovém tréninku. „Tento týden jsem absolvoval jen jeden trénink, Hned jsem šel na to,“ přiznal Pavel Černý.

Právě nad jeho zařazením do sestavy trenéři dlouho přemýšleli. Nejprve se zdálo, že bude chybět, ale den před utkáním nastal zlom.

„Na poslední chvíli jsem to v pátek změnil, protože opravdu neměl hrát. Celkem jsme zariskovali a Pavla do sestavy dali,“ prozradil pardubický trenér Jiří Krejčí.

Tah vyšel. „Dal dva góly, proto jsme rádi, že jsme se rozhodli správně. Zvládl to dobře. Má navíc pozitivní vliv na hráče kolem sebe,“ dodal kouč Pardubic.

Na hřišti nakonec třiatřicetiletý fotbalista strávil 83 minut. Pak ho vystřídal Tomáš Solil. „Dával jsem si takové předsevzetí, že bych něco málo přes poločas chtěl vydržet, nakonec z toho bylo osmdesát minut. Potom už jsem cítil, že bych mužstvu nepomohl tak, jak jsem chtěl. Bylo potřeba tam dát čerstvou sílu,“ řekl Černý.

Dva góly vstřelil již během prvního poločasu. To byla důležitá reakce na úvod zápasu, který patřil Táborsku.

„Hráli jednoduše, nakopávali míče za naši obranu a snažili se sbírat odražené míče, což se jim asi prvních dvacet minut dařilo. Pak už jsme si to pohlídali a začali vývoj zápasu obracet,“ popisoval po utkání.

Po vítězství nad Jihočechy udržely Pardubice kontakt s předními celky. Na nejbližšího soupeře, kterým bude v nedělním derby Hradec Králové, ztrácejí jen bod. Podzim pak Východočeši uzavřou doma s Jihlavou.

„Když vyhrajeme v Hradci, tak se dostaneme před ně. Takovou možnost jsme si přáli. V posledních dvou podzimních zápasech si to rozdáme o pozice v top trojce. Tam chceme být,“ uzavřel Černý.