S čistou hlavou do derby. Pardubičtí fotbalisté se chystají na poslední domácí zápas sezony. „Na začátku týdne jsme si odpočinuli, byli jsme třeba i na badmintonu a měli regeneraci. Předtím bylo dost zápasů v rychlejším sledu, připravujeme se na sobotu,“ říká sedmadvacetiletý obránce Marin Šejvl.

Zápas v Táboře, ve kterém jste ztratili třígólové vedení, jste hodili za hlavu?
Druhý den jsme si k tomu něco řekli. Byla to škoda, před pár lety jsme podobný zápas zažili ve Frýdku-Místku.Tam jsme ztratili posledních dvacet minut. Je to škoda, ale je to bod zvenku, každý se počítá.

K němu jste přispěl i gólem, na který jste ve FNL musel dlouho čekat…
Naposledy jsme dal gól Kolínu, to už jsou asi čtyři roky. Jenom škoda, že to nebyl gól vítězný. Aspoň k bodu pomohl, jsem za něj rád.

Navíc jste hrál v záložní řádě. Byla to velká změna?
Bylo to netradiční v tom, že jsem zde hrál po dlouhé době. Naposledy část duelu v Třinci a pak nějaké zápasy v béčku. Jinak jsem tam hrával v dorostu, ten post znám, ale samozřejmě je to velká změna, když iks let hrajete na stoperu. Ve středu zálohy je to zase jiný styl.

Hradec hraje o třetí pozici. Jakou má podle vás formu?
Určitě se zvedli po začátku, který jim moc nevyšel. Samozřejmě to nemají ve svých rukou, protože Brno je na tom lépe. Vzájemný zápas ztratili, teď musí čekat ještě na chybu Brna. Když je porazíme, tak už velkou šanci mít nebudou.

Jakou výhodou může být domácí prostředí, kde jste v této sezoně ještě neprohráli?
Už je to celkem dlouho, co jsme doma prohráli. Doufám, že šňůru udržíme a Hradec konečně porazíme.

Vnímáte očekávání známých a fanoušků, kteří si výhru taky přejí?
Od kotle to slyšíme už nějaký zápas. Vědí dobře, jaká ta série je. Myslím, že my sami to vnímáme nejvíc. Dlouho jsme je neporazili a teď to chceme napravit.

Jako odchovanec klubu jste odehrál řadu derby zápasů i v mládežnických kategoriích. Jaká byla bilance tam?
Určitě jsme s Hradcem některé zápasy vyhráli, to bylo tak na střídačku. Doufám, že se nyní vrátíme k výhrám a urveme to už teď.

Věříte, že se na poslední domácí zápas stadion zaplní?
Ano, má být hezky, věřím, že diváků přijde hodně a podpoří nás. Je to poslední zápas, kdy nás mohou vidět.