Fortuna ČFL: Stadion Pod Vinicí v sobotu hostí fotbalové derby FK Pardubice B – TJ Sokol Živanice (10.15 hodin).

Živanice získaly první body před týdnem, když na penalty zdolaly Zápy. Pardubice jsou stále na nule. Po prohře na hřišti Dukly padly i ve středeční dohrávce úvodního kola s Přepeřemi (1:3).

Pardubická rezerva hrála hodinu v oslabení. „Přesto, že jsme hráli v deseti, tak jsme byli fotbalovější a zaslouženě vstřelili kontaktní gól. V závěru jsme se tlačili za vyrovnáním, což se nám bohužel nepodařilo,“ uvedl trenér Kamil Řezníček.

V utkání proti Živanicím bude postrádat vyloučeného Čiháka, do složení sestavy promluví i zranění. Úkol je ovšem jasný. „Potřebujeme bodovat v každém utkání,“ příliš neřeší Řezníček, že se jedná o regionální souboj.

„Přijde asi více diváků, zápas bude mít náboj. Známe kvalitu soupeře, ale musíme podat co nejlepší výkon, abychom získali konečně nějaké body,“ dodal kouč.

V obou předchozích zápasech rezervy nastoupil osmnáctiletý záložník Vojtěch Sychra, člen širšího prvoligového kádru. Počítá první zápasy v dospělé kategorii. „Dá se říct, že to je moje první zkušenost s dospělým fotbalem. Byl jsem půl roku mimo hru kvůli zranění, stále se do toho dostávám,“ uvedl Sychra, jenž s „áčkem“ již trénoval jako dorostenec. „Zimní příprava mi dala hodně. Jsem rád, že šanci dostávám,“ řekl.

Trénink hráčů HC Dynamo Pardubice
Dynamo (zatím) bez zápasu: Čekáme, co bude

I Sychru čeká regionální duel proti Živanicím. „Znám nějaké kluky, kteří prošli pardubickým dorostem. Jinak vím, že mají zkušený tým. Hrajeme doma, diváci určitě dorazí. Zatím nemáme žádné body, už se musíme chytit,“ dodal záložník, který se do budoucna dívá i směrem k A-týmu.

„Doufám, že když se mi bude dařit, tak nějakou šanci dostanu,“ věří Sychra. Nejvyšší soutěž poznal zblízka v úvodním kole v Jablonci, kde byl mezi náhradníky. „První liga je zase úplně jiná. I když jsem do zápasu nezasáhl, tak jsem rád, že jsem zažil tu atmosféru,“ prohlásil Sychra.