Z Mladé Boleslavi dorazil Jakub Klíma, který může nastupovat na více postech obranné čtveřice. Před týdnem v generálce začal jako stoper. Dořešen už je i příchod Lukáše Zukala z Brna, dalšího adepta na obsazení defenzivních řad.

O dalších dvou hráčích nebylo v týdnu ještě definitivně jasno. Až včera bylo dotaženo hostování záložníka Emila Tischlera ze Slovácka. I on tak může dnes zasáhnout do zápasu.

S otazníkem zatím zůstává případ Vojtěch Čmelík, o něhož Pardubice taky stojí. Hráč pražské Sparty trénoval s pardubickým týmem již od začátku přípravy, do úvodního kola s největší pravděpodobností ještě nezasáhne.

„Jsme již několik týdnů v kontaktu se Spartou, kde má vše na starosti pan Kotalík. Tyto hráče, kteří jsou pro Spartu až ve druhé řadě, zatím neřeší,“ nechal se slyšet Vít Zavřel, sportovní manažer Pardubic.

Další absence? Smůla provází Lukáše Kühnela, který marodil již v jarní části. „Nešťastně si zlomil prst v utkání béčka, bude měsíc chybět,“ potvrdil Jiří Krejčí. Jak zvládnou Pardubice první kolo F:NL?

Pitter o stadionu: Vše jde podle plánu

Vladimír Pitter.Pardubice - Před startem nové sezony bylo znovu zopakováno, že řada dlouhodobých klubových plánů je spojena s plánovanou rekonstrukcí Letního stadionu v Pardubicích. „Řekl bych, že zatím vše jde podle plánu. Každý měsíc byly workshopy, docházelo ke schůzkám, v červnu se dospělo k finalizaci. Teď je to ve fázi, že projektová kancelář má výsledek odevzdat městu jako investorovi. Pokud se nic nezmění, tak za rok touto dobou by se mohlo začít stavět,“ uvedl Vladimír Pitter, předseda představenstva FK Pardubice.

Podle nejpříznivějších odhadů by mohli pardubičtí fotbalisté hrát znovu v centru města za tři roky. „Chápu, že veřejnost do té doby, než se nekopne a nebude se tam něco dít, může mít určitou nejistotu. Za sebe můžu říct, že tyto obavy u mě nepanují. Věřím tomu, že tři roky utečou velmi rychle. Budu si přát, aby se na podzim 2021 začalo hrát na Letním stadionu,“ doplnil šéf pardubického klubu na téma stadion.