Opět s nulou vzadu, ale jen s jedním vstřeleným gólem. Od 7. minuty vedli Pardubičtí po brance Michala Petráně, další zásahy ovšem nepřidali. „Nehráli jsme se špatným soupeřem, zápas jsme podle mě celkem kontrolovali. Já jsem šel dvakrát sám na bránu. Podruhé už jsem gól nedal, to byla škoda. Vytvořili jsme si další brankové příležitosti a trefili i tyč,“ uvedl autor gólu Petráň.

I Dobrovice, pátý tým ČFL, mohla především ve druhém poločase skórovat, ale Pardubice již ve čtvrtém utkání v řadě neinkasovaly. „Výhra rozhodně potěší, je dobře, že jsme neobdrželi branku, ale nemůžeme být zcela spokojeni,“ řekl po utkání pardubický trenér Jaroslav Novotný.

„Dobrovice podala velmi dobrý výkon. U nás chyběla lehkost v kombinaci, byl to spíše ubojovaný zápas. V sestavě chyběl Tischler, záloha nebyla tak funkční jako v předchozích zápasech,“ dodal kouč.

Příští sobotu Pardubice prověří Ústí nad Orlicí, další účastník ČFL. Fotbalisté už by se chtěli přesunout na přírodní trávník, v jednání je odehrání generálky na pardubickém Letním stadionu.

Pardubice - Dobrovice 1:0

Fakta - branka: 7. Petráň. Rozhodčí: Jansa – Drábek, Šimek. Poločas: 1:0.
FK Pardubice: Letáček (46. Šmíd) – Prosek (61. Čelůstka), Šejvl, Piroch, Čelůstka (46. Toml) - Jeřábek – Sokol, Solil, Černý (71. Mužík), Fousek – Petráň (61. Huf).
FK Dobrovice: Bartoš – Novák, Soběslav, Kühnel, Tvaroha – Valenta, Žaloudek, Petrlák, Petlička – Osvald, Sodoma. Náhradníci: Routek, Miškovský, Volf, Vajgl, Klain, Fotr, Žižka.