„Viděl jsem před sebou prostor, se štěstím jsem si míč narazil, dostal jsem to zpátky od Tomáše Solila. Pak už jsem jen trefil bránu, to bylo celkem jednoduché,“ popisoval svůj útočný výlet před branku soupeře.

Zvyšoval na 4:0, Pardubice ovšem vedly již od 9. minuty. „První gól nás uklidnil, mohli jsme si dovolit i další akce, třeba sklepávačky na třetího a průnikovky. Bylo super se zezadu na kluky dívat, jak si to tam ťukají,“ prohlásil Toml.

To si mohli Pardubičtí dovolit i díky tomu, že se zápas vyvíjel právě v jejich prospěch. „Čekali jsme, že Sokolov bude hrát z bloku, proto jsme chtěli dát co nejdříve gól. To se povedlo. Věděli jsme, co chtějí hrát, ale myslím, že jsme jim k tomu moc prostoru nedali,“ poznamenal po utkání třiadvacetiletý odchovanec pražské Sparty.

Po své gólové trefě se běžel radovat k pardubické střídačce. Speciální význam ale podle jeho slov tato oslava neměla.

„Měl jsem to k ní celkem blízko. Bylo to už 4:0, tak jsme si všichni přišli oddechnout a plácnout si, že se nám to povedlo,“ řekl Toml, jenž od nové sezony vytvořil stoperskou dvojici s Martinem Šejvlem.

Pardubicím se úvod sezony vydařil. Druhý týden po sobě budou druholigovým lídrem. „Samozřejmě je to povzbuzení. Před sezonou jsme ani nečekali, že budeme takhle vysoko,“ uvedl Toml a k dalším dnům pohotově dodal:

„Když se nám daří, tak to budeme chtít udržet co nejdéle. Už je jen na nás, jak budeme pracovat.“