Jak nakonec hodnotíte první remízu této sezony?
Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak bychom výsledek 1:1 asi brali. Podle průběhu si ovšem myslím, že jsme mohli i vyhrát. Byli jsme nebezpeční dopředu, soupeř kromě penalty stoprocentní šanci neměl. My jsme ještě trefili břevno, mohli jsme získat tři body.

Zbrojovka se na hrotu spoléhá i na zkušeného útočníka Lukáše Mageru. Jak obtížné byly souboje proti němu?
Víte, kdo proti vám stojí, tak se na něj připravíte. Proti silovému typu, jako je Magera, musíte chodit v soubojích naplno. Věděli jsme, že to na něm mají postavené, ale kluci na lajnách protihráče dobře dostupovali. Centry na něj moc nechodily. A když něco prošlo, tak jsme odražené míče sbírali nebo souboje s ním zvládli dobře.

V předchozím utkání vás soupeř trápil až do posledních vteřin. Povedl se nyní závěr zápasu lépe než doma proti Žižkovu?
Říkali jsme si, že minulé utkání mělo být dohráno zkušeněji. Tentokrát se nám to povedlo, drželi jsme míč spíše vepředu a nepustili soupeře do šancí. Brno se tam chtělo tlačit, ale nemohli dostat míče do vápna.

Je bod z Brna o to cennější, že jste ho přivezli ze hřiště hlavního druholigového favorita?
Ano, ale je začátek soutěže. Brno je v určitém očekávání a má před sebou nějaký cíl. To nám může hrát více do karet, což se taky potvrdilo. Myslím, že jsme byli lepším týmem.

Očima trenéra
Jaroslav Novotný, trenér FK Pardubice: „Šli jsme na favorita a chtěli jsme se prezentovat hlavně pohybem. Začali jsme dobře, pak sice inkasovali z penalty, ale nepřestali jsme hrát a pokračovali v nastaveném výkonu. Ve druhém poločase jsme nastřelili břevno. Potom se domácí dostali do tlaku, ale zvládli jsme to. Jsme rádi za výsledek 1:1. Děkuji mančaftu za bojovnost a nasazení.“