Zatímco v předchozích utkáních po prostřídání sestavy herní aktivita opadla, po duelu s Uničovem bylo trenérovo hodnocení odlišné. „Můžeme být spokojení, tentokrát jsme ve druhé půli dokonce zlepšili hru a soupeře hodně zatlačili a k ničemu ho nepustili,“ uvedl Krejčí, jenž týmu stále ordinuje náročné tréninkové dávky.

„S ohledem na to, jak jsou hráči unavení, jsme podali dobrý výkon. Narazili jsme na kvalitní mužstvo. Bylo znát, že Uničov má ve svém středu řadu odchovanců Olomouce,“ doplnil kouč. 

Pardubičtí nastoupili bez řady zraněných či nemocných hráčů. Poprvé pak v červenobílém dresu nastoupil Tomáš Hykel. Dvaadvacetiletý fotbalista je hráčem Baníku Ostrava, naposledy hostoval v Jihlavě a nyní je na zkoušce v Pardubicích.
„Vyzkoušeli jsme ho na dvou postech a více se nám líbil na kraji zálohy. Byl by pro nás vhodnou variantou, určitě nezklamal a měl i dvě vyložené šance. Škoda, že některou z nich nedal,“ řekl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Do zápasu nezasáhly obě korejské posily. Jubyeong Park se zranil na tréninku a nepříznivou zprávou je, že by měl chybět až tři měsíce. Hostování z Mladé Boleslavi pak bylo ukončeno u Lukáše Kühnela, jenž zamířil do Dobrovice.