Pod Vinicí se hrál velmi bojovný zápas. Poslední tým tabulky se dostal v 11. minutě do šance, ale proti Bazalovi ještě zasáhl skluzem pardubický obránce Piroch. V závěru první půle střílel domácí Tischler nad branku.

Pardubičtí se dočkali až v 67. minutě, kdy centr Čelůstky usměrnil Tomáš Solil hlavou do sítě. Žižkov ovšem rychle vyrovnal. Ke střele v pokutovém území se dostal Urbanec a míč ještě tečoval Igor Súkenník.

Vítězství Pardubic pak zařídil střídající Daniel Kovář, k němuž se dostal po centru míč a v 86. minutě zblízka prostřelil brankáře Soukupa.

"Soupeř byl běhavý a důrazný. Chtěli jsme hrát po zemi a kombinovat, ale to se nám v prvním poločase vůbec nedařilo. Po přestávce jsme přidali na důrazu před brankou, nakonec se to vyplatilo.

Dali jsme dva góly, za výhru jsme velice rádi. Nakopne nás to, vrátili jsme se do boje o třetí místo," uvedl po utkání pardubický trenér Jaroslav Novotný.

"Bylo se na co dívat, hra se přelévala ze strany na stranu. Zdálo se mi, že jsme byli aktivnější, ale neproměnili jsme větší příležitost v první půli. Naše bolest jsou standardní situaci. Pokud nás soupeř dokáže potrestat, tak to je naše hrubá individuální chyba. A proto nezískáváme body," řekl Miloš Sazima, trenér Žižkova.

Pardubice - Žižkov 2:1
Fakta – branky: 67. Solil, 86. Kovář – 72. Súkenník. Rozhodčí: Vojkovský – Vitner, Vaňkát. ŽK: Fousek, Solil – Burda, Antl. Diváci: 423. Poločas: 0:0.
FK Pardubice: Letáček – Prosek, Piroch, Šejvl, Čelůstka – Jeřábek – Mužík (80. Kovář), Solil, Tischler, Fousek (46. Sokol) – P. Černý (80. Lee). Trenéři: Krejčí a Novotný.
FK Viktoria Žižkov: P. Soukup – Antl, Burda, Rothe, Frizoni – Žežulka (88. Hejný), Súkenník – Urbanec, Bazal (64. Mashike Sukisa), Tusjak (88. Auer) – Kubala. Trenér: Sazima.