Sedmé místo. Ve čtrnácti jarních zápasech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY získali hráči FK Pardubice 18 bodů. Oproti podzimu se jim nepodařilo ani jednou vyhrát venku, naopak doma se postarali o to, že na stadionu Pod Vinicí v celé sezoně nenašli přemožitele. Letáček, Šejvl, Jeřábek, Fousek, Petráň a další. Jak si na hřišti vedli?

Deník znovu zmapoval stopu fotbalistů, kteří zasáhli do hry v jarních zápasech FNL, a podle známé školní stupnice (1 je nejlepší, 5 nejhorší) je s přihlédnutím k výkonům v průběhu celé sezony ohodnotil.

Brankáři

JIŘÍ LETÁČEK 2
Navázal na podzimní část a po odchodu Milana Knoblocha si udržel místo mezi tyčemi. Na jaře chyběl jen jednou, celkem si ve své první sezoně připsal sedm čistých kont. Minus? Hrubka v utkání se Znojmem. Plus? Jeho přístup k fotbalu a pozvánka do reprezentace do 21 let.

NICOLAS ŠMÍD 3
V jarní části dostal šanci až v posledním kole na hřišti Vítkovic. Jinak se jeho pozice nezměnila, kryl záda Letáčkovi a chytal v divizním béčku.

Obránci

MARTIN ŠEJVL 2
Do jarní části už vlétl zdravý a jako obvykle plnil roli jednoho z pilířů pardubické defenzívy. V Táboře, kde se v sestavě posunul do zálohy, i skóroval. Byl ovšem i u nepovedených zápasů na hřištích soupeřů.

JIŘÍ PIROCH 2
Vrátil se a prožil pardubickou epizodu číslo 2. Trenéři věděli, co od hosta z Plzně čekat. Jako stoper nechyběl ani v jednom jarním utkání. Důrazný, když je potřeba, nebezpečný i v soupeřově vápně.

JAN PROSEK 2
Na post pravého obránce volba číslo 1. Zdobí ho nejen výborné znalosti o všech týmech v lize, ale především zaujetí a bojovnost na hřišti. To ukázal i na jaře.

TOMÁŠ ČELŮSTKA 2-
Na podzim nevynechal ani minutu, to na jaře už sledoval zápas i z lavičky. Stejně jako další i jeho srážely ztracené venkovní zápasy. Branku nedal, ale dokázal k nim pomoci povedenými centry.

MARTIN TOML 3
Nováček v týmu si počkal na svou šanci. Platí za univerzála, což ukázalo i jeho nasazení do hry – hrál jako stoper, krajní bek i defenzivní záložník. Naznačil, že do příští sezony s ním trenéři mohou počítat.

Záložníci

ADAM FOUSEK 1-
Znovu ukázal, co umí. Na levé straně dokáže střílet i nebezpečně centrovat. Přidal další čtyři góly a potvrdil pozici druhého nejlepšího střelce týmu.

JAN JEŘÁBEK 2
Jeřábek a Pardubice. To spojení jen tak nezmizí. Kapitán a lídr na hřišti strávil v této sezoně nejvíce minut ze všech hráčů A týmu. Dodává týmu jistotu nejen na hřišti, ale i mimo něj.

EMIL TISCHLER 2-
Hostování v Pardubicích, kde strávil celou sezonu, může hodnotit pozitivně. Prostor na hřišti dostal. Na jaře hrál pravidelně, přidal dva góly. Je otázkou, jaké plány s ním nyní bude mít trenér Svědík ve Slovácku.

TOMÁŠ SOLIL 2
I když se nyní loučí s dorosteneckou kategorií, na jaře hrál především za A tým. Na rozdíl od podzimu byl fit a mohl nastupovat v pardubické záloze. K tomu přidal i postup na Euro s reprezentační devatenáctkou.

DANIEL KOVÁŘ 2-
Střídal světlé okamžiky s těmi nevýraznými. Neodehrál zdaleka všechno, ale prosadil se i střelecky, když na jaře vstřelil dva góly, za celou sezonu pět.

LADISLAV MUŽÍK 3
Pracuje na sobě a ví, že dokáže ještě více. V předchozí sezoně vstřelil pět gólů, nyní pouze dva. Věří, že příští ročník bude nejen z jeho pohledu, ale i celého týmu, zase lepší.

PAVEL SOKOL 3
Opět především v roli střídajícího hráče. Trenéři ho využívají jako žolíka, který má přidat aktivitu v průběhu zápasu. Malý bojovník nevypustí žádný souboj.

SANGHYEOK LEE 3
Mladý Korejec dal vzpomenout na pardubickou éru krajana Kima. Lee ukázal rychlost i zajímavá řešení, ale na dospělý fotbal si postupně zvyká. Na jaře hrál i za pardubický dorost U19.

Útočníci

MICHAL PETRÁŇ 1-
Nejlepší střelec týmu, trefil se celkem jedenáctkrát. To vědí i soupeři, kteří se na něj soustředí. V Chrudimi ho dohrávali tak, že kvůli zlomenému malíčku část jara vynechal. Ukázalo se, jak týmu na hřišti chybí.

PAVEL ČERNÝ 3
V zimě marodil a když se vracel, tak sám věděl, že místo nemá jisté. Část zápasů hrál od začátku, do dalších vstupoval z lavičky. Minus? K šesti podzimním vstřeleným gólům žádný nepřidal.

Nehodnoceni: Filip Kopřiva, Lukáš Zukal, David Huf, Dan Šafařík – odehráli malý počet minut.