V dubnu letošního roku odjížděli fotbalisté Pardubic z jihu Moravy s dobrou náladou. Ve Znojmě vyhráli 3:1. Teď budou v utkání hájit čtvrtou příčku, soupeř má v tuto chvíli na kontě o sedm bodů méně.

„Znojemský celek má silný kádr a v každém případě to pro nás bude těžký soupeř. V létě tam dali dohromady hodně zkušené mužstvo,“ říká před zápasem pardubický trenér Jiří Krejčí.

Tým kouče Leoše Kalvody naposledy prohrál s Brnem 0:1 a přišel pro zápas s Pardubicemi o dva hráče. Kvůli karetním trestům nemohou nastoupit David Štrombach a Jakub Kučera.

S absencemi se v minulém utkání potýkali i Pardubičtí. Jaký je stav kádru? „Hráči se stále dávají dohromady. Ale až v den utkání budeme vědět, koho jsme schopni do zápasu postavit,“ neměl ještě Krejčí jasno.

Dát si pozor především na rychlé protiútoky, z nichž umí Znojmo hrozit. I na to se Pardubičtí připravovali. „Musíme si dát pozor na ztráty ve středu hřiště a nepouštět domácí do rychlých akcí,“ zdůraznil trenér.

Domácí tým navíc může využít novou akvizici, kterou je Jordan Brown. Za Znojmo odehrál před týdnem přípravný zápas s Baníkem Ostrava (0:1). Brown je jednadvacetiletý útočník, který prošel akademií londýnského Arsenalu a naposledy působil v rezervě německého Hannoveru.