Obě nejvyšší fotbalové soutěže se vrací po reprezentační přestávce na scénu. Již v sobotu se na svém stadionu Pod Vinicí představí fotbalisté Pardubic, kteří v 10.15 hodin přivítají Vlašim.

Pardubičtí na jaře zatím ještě neprohráli a získali 5 bodů. Devátá Vlašim zatím vybojovala jen jeden bod za remízu v Ústí nad Labem. Na podzim ovšem doma dokázala Pardubice zdolat 2:0.

„Nepochybujeme o tom, že v sobotu dorazí mladý, běhavý a nepříjemný soupeř. Vlašim má v týmu hodně sparťanských hráčů,“ uvedl pardubický trenér Jiří Krejčí.

Do jeho týmu se vrátili hráči z reprezentačních akcí. Premiérový sraz v týmu do 21 let má za sebou brankář Jiří Letáček, ve „dvacítce“ hráli přípravné zápasy Ladislav Mužík a Emil Tischler, k postupu na Euro pak pomohl Tomáš Solil týmu do 19 let.

Tischler dokonce vedl český tým jako kapitán. „Roli kapitána mi přidělil trenér na prvním týmovém meetingu. Byl jsem rád, že jsem dostal důvěru vést tým na hřišti i mimo něj,“ řekl dvacetiletý záložník, který si o víkendu ovšem nedobrovolně odpočine. Kvůli čtyřem žlutým kartám nenastoupí, stejně jako pardubický lídr Jan Jeřábek.

„Jsou to dva hráči z osy týmu, je to komplikace, se kterou si musíme poradit. Šanci dostanou další hráči a uvidíme, jak s ní naloží,“ poznamenal trenér Krejčí.