Zápas je přitažlivý z mnoha úhlů pohledu. Hraje se po delší době, mnoho aktérů z obou táborů se dobře zná, obě města od sebe dělí doslova pouze pár kilometrů.

Pardubice znají z druhé ligy bitvy s Hradcem Králové. Teď si oživí souboj s týmem na jih od svého sídla. „Chrudim je blíž k Pardubicím, známe se ještě víc. Pro mě stojí derby s Chrudimí výše, než to proti Hradci. Navíc na něj dojde po dlouhé době, i proto to má větší náboj,“ prohlásil pardubický trenér Jiří Krejčí.

Naposledy se oba týmy v soutěžním utkání potkaly v dubnu 2012, kdy v utkání třetí ligy vyhrála Chrudim v Pardubicích 2:0. „Tenkrát jsme hráli o přední místa. Myslím, že tyto zápasy jsou stejné, bude to opět boj,“ říká kapitán Jan Jeřábek, který tehdy společně se stoperem Martinem Šejvlem proti Chrudimi nastoupil.

„Nejvíce je to atraktivní pro lidi. Těším se, že na utkání přijde více diváků než běžně. Bude to mít zase jinou atmosféru,“ doplnil pardubický záložník, jenž si za Chrudim zahrál během svých mládežnických let.

Zkušenosti z tábora soupeře mají ještě Michal Petráň a Pavel Sokol, pardubický dres pak dříve oblékali Tomáš Dostálek či Petr Rybička.

„Znají se navzájem hráči, známe se jako trenéři, zkrátka oba soupeři toho o sobě navzájem vědí hodně,“ připouští kouč Krejčí.

Pardubičtí půjdou do krajského derby povzbuzeni výhrou z Třince. „Zvládli jsme to bojovností a týmovým výkonem, to si chceme přenést. Snažíme se poctivě připravit jako na jiné domácí utkání,“ řekl Jeřábek.