„Letní příprava nebyla taková, jako bych si představoval. Trochu mě limitovalo zranění, ale jsem rád, že jsem dostal šanci do prvního zápasu. Věřím, že když navážu na tento výkon, tak mám týmu co dát a můžu mu pomoci,“ uvedl osmadvacetiletý obránce.

Jak moc jste si oddechli po závěrečném hvizdu, když jste udrželi těsně vedení?
Rozhodně dost, zápas jsme měli do šedesáté minuty pod kontrolou a potom jsme z toho úplně vypadli. Žižkov toho využil gólem, v závěru jsme se ještě strachovali o výsledek. Byl tam neuznaný gól po ruce. Musíme si dávat pozor a dohrávat zápas až do konce. Jsou tam pasáže, které se střídají, ale závěry si musíme lépe pohlídat a dohrávat více zkušeněji.

Jaké byly vaše myšlenky před zahráním přímého kopu, který skončil gólem?
Rozmýšlel jsem se, jestli to dát na stranu gólmana. Přes zeď jsem nechtěl kopat, protože to bylo opravdu blízko. Pak byla varianta, že bych míč dal po zemi na případnou teč. Podle mě to vyšlo skvěle, ani jsem to tak nezamýšlel, ale dopadlo to dobře.

Po první půli jste vedli o dva góly. Jaká výchozí situace to byla pro zbytek zápasu?
Až na pár momentů jsme zápas kontrolovali a hráli výborně. Do druhé půle jsme stejně vstoupili, ale potom přišel výpadek. Na první poločas musíme navázat zase v dalším utkání.