Od prvních minut měli ze hry více hosté. Po tvrdém zákroku, v dvacáté minutě, navíc zahrávali pokutový kop. Ten s přehledem proměnili a Pardubičky se tak dostaly do nejtěsnějšího vedení.

Po první půli musela střídat, vinou zranění, celá střední záloha hostů, což pozvedlo domácí Moravany. Ty převzaly otěže zápasu a v čtyřicáté deváté minutě vyrovnaly díky brance Knotka.

Po zbytek utkání měli ze hry více domácí, ale urvat vedení na svoji stranu, i díky brankaři hostů, se jim už nepovedlo. Oba týmy si z derby odváží po jednom bodu.

Chladné počasí ovlivnilo kvalitu hřiště i samotného zápasu. Zranění se nevyhlo ani svěřencům trenéra Pardubiček.

"Utkání se tentokrát nehodnotí vůbec jednoduše. Pro nás ho bohužel ovlivnilo více faktorů. Jednak aprílové počasí a malé hřiště. Druhak, a to je bohužel jeden z těch hlavních důvodů, zranění obou středopolařů. V úvodu utkání jsme měli více ze hry a po nešetrném zákroku na Hofmana jsme z penalty šli do vedení. Leč právě po tomto zákroku musel v poločase Hofman střídat a k němu se bohužel přidal i kapitán T. Svoboda," hodnotí klíčová uskálí derby lodivod Pardubiček Tomáš Mrázek.

Moravany se díky nucenému střídání dostaly do tempa a podařilo se jim vývoj utkání zvrátit.

"Domácí vyrovnali hned z kraje druhé půle z přímého kopu. Do konce utkání si pak oba týmy připsaly velké šance, ale oba brankáři byli pozorní a především Zahradník dva tutové góly chytil. I přes nepříliš povedený výkon se bod z venku počítá a musíme ho brát. Domácí nám v druhé půli místy hodně zatápěli," dodává trenér Pardubiček.

Moravany – Pardubičky 1:1 (0:1)
Branky: 49. Knotek – 20. Norek z pen.