Drama na závěr. Tak lze zhodnotit utkání mezi Rosicemi a Řečany nad Labem. Domácí celek moc dobře věděl, že vstupuje do utkání jako favorit. To také potvrzoval téměř po dobu celého zápasu. Míč je však kulatý a nevyzpytatelný. Řečany se v samotném závěru nadechly k obratu a dvěma brankami střídajícího Rajneta zdramatizovaly konec. Na bod sice nedosáhly, ale domácí celek z Rosic nad Labem se pořádně o tři body bál…

Zřejmě nejzajímavější utkání se odehrálo v Opatovicích nad Labem, kde tamní fotbalisté přivítali svého soka v boji o čelo tabulky I. B třídy. Opatovice sice působily na hřišti dominantnějším dojmem, ale potýkaly se s špatným zakončením. Naopak Přelovice dokázaly vstřelit jedinou branku utkání a došly si pro poměrně překvapivé vítězství. V tabulce se tak dotáhly na Slatiňany a od první pozice je dělí pouhé dva body.

Naprosto nepovedený výkon předvedly Choltice. V nově zrekonstruovaném areálu přivítaly Slatiňany, které si taktéž brousí zuby na nejvyšší patra. Svěřenci trenéra Zdražila diktovali tempo od úvodní minuty, kdy vstřelili první branku. Byť téměř celé utkání museli hosté hrát v deseti, tak i přesto přehráli Choltice jasným rozdílem a odvezli si zasloužené tři body.

Souboj neporažených. Tímto pojmenováním se mohly do posledního dubnového víkendu pyšnit týmy z Rozhovic a Horního Jelení. Právě fotbalisté Jeleního zaskočily svého soupeře na jejich hřišti. Svěřenci trenéra Pecivála přežili tlak ve druhé půli a vybojovali další důležité tři body. 

V našem výčtu nesmí chybět ani utkání mezi rezervou Moravan a Chvojencem. V tomto souboji však diváci žádnou branku neviděli a týmy se tak rozešly smírně.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Rosice nad Labem - Řečany nad Labem 3:2

Jiří Tesař (trenér Rosic nad Labem): "Věděli jsme, že by měl být soupeř teoreticky slabší a chtěli jsme doma bodovat. Hráli jsme aktivně a zaslouženě jsme vstřelili góly. Ve druhé půli však soupeř v závěru z dvou protiútoků dal dvě branky a nakonec jsme byli rádi, že už se pískal konec. Ztrátu bychom si nezasloužili, ale závěr zápasu jsme hrubě podcenili."

Ladislav Chára (trenér Řečan nad Labem): "Celý zápas jsme tahali za kratší konec a od většího přídělu nás držely zákroky Skřivánka. Jiskru naděje nám vykřesal střídající Rajnet, který zařídil v závěru obě naše branky. Bohužel už jsme neměli více času skóre vyrovnat."

Opatovice nad Labem - Přelovice 0:1

Jiří Vondřejc (trenér Opatovic nad Labem): "Zápas s Přelovicemi bych rozdělil na dvě části. Ta první je stránka herní a fotbalová, s kterou jsme byli spokojeni. Ta druhá se týká zakončení, v které se bohužel zatím výrazně trápíme. Doufám, že tato útočná impotence nebude trvat dlouho a že koncovka, která byla naší podzimní chloubou, se nám znovu úspěšně vrátí."

Miloslav Petrlík (trenér Přelovic): "Věděli jsme, že zápas nebude vůbec jednoduchý, což se také potvrdilo. Před utkáním jsme si řekli něco k taktice a snažili jsme se to dodržovat. Jedinou branku se nám podařilo vsítit a výsledek jsme udrželi. Musím přiznat, že jsme měli i trochu štěstí."

Choltice - Slatiňany 1:5

Luboš Vorlíček (trenér Choltic): "Utkání se nám vůbec nepovedlo. Již ve 40. vteřině jsme dostali branku a od toho se vše odvíjelo. Soupeř má mladý dravý tým, který nás přehrával po dobu devadesáti minut. Nic na tom nezměnila ani červená karta pro hráče hostí. Potýkali jsme se s hodně absencemi a navíc se nám při zápase zranil Filip Dalecký, kterého dokonce v devět hodin večer operovali. Přeji mu, aby se mu kotník rychle uzdravil. Doufám, že příští týden už bude sestava doplněná a začneme opět bodovat."

Rozhovice - Horní Jelení 1:3

Kamil Pecivál (trenér Horního Jelení): "Jednalo se o zápas zatím neporažených týmů a nám se podařilo sérii prodloužit. My v prvním poločase proměnili brejk a ke konci poločasu krásnou střelou šli do vedení. Druhý poločas nás soupeř tlačil a přežili jsme jejich šance a množství standartek, navíc jsme po rohu dali další gólovou pojistku a do konce už to ubránili. Vítězství z Rozhovic je super, kluci to odmakali."

Tlapnet Krajský přebor

Zasloužená remíza, tak popisují oba trenéři utkání v Pardubičkách, kam zavítaly Svitavy. Do utkání vstoupili sice lépe hosté, ale druhý poločas patřil spíše domácím a po jedné trefě na obou stranách se týmy rozešly smírně.

Záchranářský souboj, tak lze hodnotit utkání mezi Chocní a Přeloučí. Pravě hosté z Přelouče měli větší důvod k radosti, byť utkání bylo vyrovnané a Choceň se tlačila minimálně za bodem, tak svěřenci trenéra Cirkla udrželi zlaté tři body.

Na vrcholu tabulky se situace čím dál tím víc vyjasňuje. Horní Ředice totiž nezaváhaly ani tentokrát a nadále pokračují na vítězné vlně. Naopak Libišany opět ztratily, když prohrály v Heřmanově Městci. 

Remízové utání se odehrálo i v Lázni Bohdaneč. Hosté vyrukovali s tvrdou hrou, která k záchranářskému souboji patří. Domácí se s tím vypořádali jen na půl a doma vybojovali "pouze" bod.


Načítám tabulku ...

Načítám výsledky ...

Pardubičky - Svitavy 1:1

Luboš Pilař (trenér Pardubiček): "Do zápasu lépe vstoupili hosté, byli více na miči a  po rohovém kopu se ujali vedení. Do druhého poločasu jsme zase byli aktivnější mi a po zásluze jsme vyrovnali. V závěru zápasu jsme měli více sil ale bohužel jsme toho nevyužili a zápas skončil asi spravedlivou remízou."

Choceň - Přelouč 0:1

Leoš Cirkl (trenér Přelouče): "Z Chocně jsme si přivezli zlaté body. Domácí nás přehrávali a vytvářeli si šance. Nás podržel neskutečným způsobem gólman Jakub Šutovec a když nám vyšel jeden z brejků, který zakončoval Jakub Klas, byla výhra na světě. Děkuji všem hráčům za bojovnost a disciplínu."

Horní Ředice - Litomyšl 2:0

Petr Rydval (trenér Horních Ředic): "Sehráli jsme vyrovnané utkání se soupeřem, který byl velice kvalitní. Výhra se nerodila lehce, ale zase jsme to zvládli. Klobouk dolů před kluky, je to super mančaft."

Heřmanův Městec - Libišany 3:0

Petr Šmeral (trenér Libišan): "Z naší strany se jednalo o protrpěné utání, ve kterém jsme si vůbec nepohlídali standardní situace. Jinak to bylo utkání téměř bez šancí. Prohra nás mrzí." 

Lázně Bohdaneč - Moravská Třebová 2:2

Tomáš Jupa (vedoucí mužstva Lázně Bohdaneč): "Hosté přijeli se záchranářskou taktikou založenou na neuvěřitelné tvrdosti. Hrálo se utkání, které připomínalo spíše válku. Počet karet o tom vypovídá. My jsme bohužel nezvládli první a poslední minutu, a tak i přes převahu a dobrý bojovný výkon máme pouze bod."