Krajský přebor má na jaře sice za sebou již druhé kolo, ale většina týmů se předvedla o tomto víkendu vůbec poprvé, jelikož počasí minulý týden nedovolilo odehrát některá utkání. Podívejte se na jednotlivé výsledky a přečtěte si ohlasy trenérů či dalších zástupců klubů na Pardubicku. 


Načítám tabulku ...

Litomyšl - Holice 2:0

Branky: 61. Tomšů (pen.), 69. Folta.

Zdeněk Nývlt (vedoucí týmu SK Holice): "Na malé umělce se mnoho fotbalové krásy ani čekat nedalo a samotné utkání plné osobních soubojů to potvrdilo. Přesto se nám v prvním poločasu podařilo několik kombinačních akcí, které bohužel brankou neskončily a neprosadili se ani domácí těžící ze znalosti specifického prostředí. O výsledku rozhodly po hodině hry dvě naše individuální chyby, které domácí potrestali a zbytek utkání si již pohlídali. Škoda, že se souboj o špičku KP musí hrát na malé, a né zrovna kvalitní umělé trávě."

Zdroj: Radek Halva

Přelouč - Svitavy 4:0

Branky: 1. a 32. Hrečín, 38. V. Voženílek, 50. Klas.

Leoš Cirkl (trenér FK Přelouče): "Domácí zápas nám vyšel parádně. Hráči si dokázali, že fotbal hrát umí a na hřišti se dobře bavili. Výkon byl velmi dobrý a máme z toho velkou radost. Svitavy mají kvalitní tým, o to více si tohoto výsledku ceníme. Ukázali jsme si cestu, jak můžeme být úspěšní. Snad na tento výkon navážeme i v dalších utkáních. Ale dále musíme zůstávat pokorní. Nebudeme vyzdvihovat jednotlivce, takže pochvala patří celému týmu."

Lanškroun - Pardubičky 3:1

Branky: 11. a 57. Ptáček, 50. Sita - 13. Markl

Luboš Pilař (trenér SK Pardubiček): "Zápas který se hrál na umělé trávě nepředvedl příliš fotbalové krásy, byl to spiše boj, ve kterém domácí byli důraznější. Hlavně využili našich hrubých chyb v obraně a po zásluze vyhráli."

Lázně Bohdaneč - Moravany 5:0

Branky: 38. Kakrda, 55. Panchártek, 72. Hundák, 82. Virt, 86. Kárský.

Tomáš Jupa (sekretář SK Lázně Bohdaneč): "Začalo se z obou stran opatrně, ale od prvního našeho gólu, i když v silně okleštěné sestavě, jsme diktovali tempo hry. Hosté hrozili z rychlých protiútoků, ale naše dobře fungující obrana všechno zvládla."

Tomáš Fišer (trenér Moravan): "První soutěžní utkání se mi nehodnotí vůbec dobře. Žádný z hráčů nepredvedl očekávaný výkon, někteří dokonce hráli hodně pod průměrem. Snad si hráči uvědomí, o co se hraje.  Domaci vyhráli zcela zaslouženě a nám nezbývá nic jiného, než kvalitně pracovat v tréninku a připravit se na další utkání."

Horní Ředice - Vysoký Mýto B 9:0

Branky: 37., 71. a 72. Fous, 72. a 88. Šenkýř, 25. Plašil, 33. Obermajer, 37. Fous, 46. Koreček, 54. Skoumal.

Petr Rydval (trenér Horních Ředic): "Zápas prvních 20 minut takový průběh nenaznačoval. Krásný gól Plašila odstartoval gólostroj a na hřišti potom existoval jenom jeden mančaft."

Libišany - Česká Třebová 5:1

Branky: 50. Matějka, 58. Horyna, 60. Fidra, 77. Kraják L., 77. Kraják O. - 58. Grepl.

Petr Šmeral (trenér Libišan): "První poločas byl vyrovnaný. Z kraje druhého se nám podařilo vsítit ze standardních situací dvě laciné branky, což událo další průběh utkání, kdy soupeř musel hru otevřít. To byla voda na náš mlýn. Vítězství si cením i s ohledem na to, že byl soupeř kvalitní, byť tomu skóre nenapovídá."